3. "Чуковете" стартираха с разгром контролите (СНИМКИ)

"Чуковете" стартираха с разгром контролите (СНИМКИ)

При изключително тежки условия Миньор победи Септември (Симитли) с 5:0

Отборът на Миньор (Перник) победи Септемрви (Симитли) с 5:0 в контролна среща, играна при изключително тежки условия на заснежения терен в село Мурсалево.

„Чуковете” поведоха в 19-ата минута чрез Евертон Джилио – Том, а само две по-късно, дошлият на проби алжирец Си Салем удвои преднината. В 54-ата минута Милен Василев придаде класическо изражение на резултата с гол от дузпа, преди юношата на перничани Йордан Йорданов да вкара четвърто попадение в 79-ата. Автогол на Ангел Тренчев в 83-ата минута пък оформи крайното 5:0.

По този начин "жълто-черните" започнаха с успех зимните си контроли, а техният наставник Стойчо Стоев успя да види в игрова обстановка някои от новодошлите в отбора, въпреки неблагоприятните условия за игра. Миньор държеше инициативата през целия двубой и можеше регистрира още по-изразителна победа.

Том откри резултата в 19-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар от около 25 метра. Само две минути по-късно перничани отново ликуваха, след като при центриране отляво бранителят на Септември Балтов опита да изчисти в корнер, но топката спря в снега, където дебнещият Си Салем вкара за 2:0.

Повече голове през първата част не паднаха, но влезлият като резерва Фарес Брахими можеше да се разпише с атрактивна задна ножица.

Малко след почивката Брахими бе фаулиран в наказателното поле на тима от Симитли от Ангел Тренчев и главният рефер Стефа Апостолов не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Милен Василев, който реализира трето попадение във вратата на Септемрви.

През втората част в игра за "чуковете" се появи юношата на тима Йордан Йорданов, който бе главно действащо лице докрая на срещата. Първо в 79-ата минута Йорданов навлезе в наказателното поле и отправи удар, който бе отразен, но при добавката нямаше как да сбърка и записа името си сред голмайсторите.

В 83-ата минута отново младокът нахлу отдясно в пеналтерията на Септември, след което пусна топката под плонжа на Ганев, но при опита си да изчисти Ангел Тренчев вкара в собствената си врата за крайното 5:0.