3. Дузпа направи разликата между "смърфовете" и Видима

Дузпа направи разликата между "смърфовете" и Видима

Пловдивчани надделяха с атрактивното 3:2 над севлиевци

Локомотив (Пловдив) надделя с атрактивното 3:2 над гостите от Видима - Раковски в първи мач от програмата на 23 кръг от "А" група. Домакините излязоха с отслабен състав, тъй като наставникът Емил Велев бе дал почивка на цели седем от титулярната единайсеторка. Все пак пловдивчани бързо поведоха с 2:0 с голове на Витанов и Спасов, но Валери Георгиев си изкара два жълти картона и бе изгонен след само половин час игра. Гостите успяха да намалят на 2:1 секунди преди изгонването чрез Тодор Колев. В края на втората част Златински вкара от дузпа за 3:1, а резервата Тафраджийски оформи в продължението крайното 3:2.

Двубоят започна с равностойна игра, като лек превес имаше тимът на домакините. Още в 13-та минута те успяха да открият резултата след изпълнение на корнер, като за пореден път доказаха, че имат като силна страна изпълнението на статичните положения. Автор на гола стана Любомир Витанов с глава след центриране на Йорданов.

Десет минути по-късно Христо Спасов покачи на 2:0 след отбита топка и разбъркване в наказателното поле на Видима. Гостите осезаемо се стъписаха след бързите инкасирани попадения, но все пак запазиха присъствие на духа, успявайки да устоят и на демонстрирания натиск от страна на Локо.

В 31-та минута Ангел Русев успя да се отскубне от отбраната на „смърфовете“ по левия фланг и поднесе топката на празна врата на Тодор Колев, който не сбърка за 2:1. Секунди по-късно Валери Георгиев от състава на домакините си изкара глупав втори жълт картон и бе изгонен само след половин час игра, улеснявайки задачата на Видима.

Пет минути преди края на първата част Даксон бе близо до втори гол, но ударът му от малък ъгъл бе блокиран от играч на севлиевци. Преди почивката изгонването на Валери Георгиев определено се отрази на представянето на домакините, но те все пак не позволиха на гостите да стигнат до втори гол.

В 53-та минута Йорданов изведе Драги Коцев на чудесна позиция в наказателното поле на гостите, но изстрелът на Коцев мина на сантиметри от целта. В следващите минути сякаш в състава на Локомотив си пролича умората, тъй като футболистите на Видима започнаха да стигат по-лесно до тяхното поле.

Играта бе напълно равностойна, като за „смърфовете“ с висока активност се отличи Даксон Да Силва. За Видима Ангел Русев, Панов и Наков показаха голямо желание за игра. В 78-та минута домакините стигнаха до нова чиста позиция, при която Илиян Йорданов остана очи в очи с вратаря на Видима Митев, но ударът му мина много близо до целта.

Четири минути преди края на редовното време домакините получиха дузпа за нарушение срещу резервата Сержиньо, като щабът на Видима скочи да протестира, а играчите наобиколиха главния рефер Димитър Андреев. Капитанът на "смърфовете" Христо Златински се нагърби с изпълнението и хладнокръвно отбеляза за 3:1.

В продължението Тафраджийски успя да намали на 2:3, но силите на гостите не стигнаха за нещо повече и те си тръгват от Пловдив с празни ръце.