3. Ераносян дебютира с победа начело на Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ераносян дебютира с победа начело на Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол на Марселиньо през първата част донесе трите точки на "орлите"

Лудогорец се наложи с минималното 1:0 над гостуващия тим на Локомотив (Пд) в среща от V кръг на „А” група. „Орлите” , които в днешния мач бяха водени от Едуард Ераносян, доминираха в двубоя, но стигнаха само до едно попадение, чийто автор бе Марселиньо в 42-ата минута.

Срещата започна изключително динамично, като и двата тима си размениха по няколко бързи атака в първите минути на двубоя. Ласиман напредна добре отдясно и нанесе удар, но вложи повече сила и топката премина над вратата.

Лудогорец наложи своето темпо и владееше повече топката, но „железничарите”  показаха добра игра в дефанзивен план и спираха без проблем атаките на домакините.

Локомотив разчиташе предимно на контраатаки, а при такава в 26-ата минута Крум Стоянов центрира в полето на Лудогорец, Моци увисна под топката и Камбуров връхлетя на скорост и стреля мощно с глава, но Владо Стоянов бе на правилното място и изби в корнер.

Отбраната на Локомотив се справяше отлично с натиска на домакините до 42-ата минута, когато Александър Василев  с дълъг пас намери непокрития Марселиньо, който в движение отклони в долния десен ъгъл на Ел Харуби за 1:0.

Голът донесе спокойствие в тима на домакините, които през второто полувреме трайно се настаниха в половината на Локомотив.

Мисиджан бе изведен сам срещу Ел Харуби, но не спря добре топката и вратарят на Локомотив излезе и улови.

В 59-ата минута Вандерсон проби през централната зона, напредна в полето на Локомотив и пусна наляво към Кешеру, но подаването дойде дълго за румънецът, който би встрани от вратата.

Шансът покри гостите в 67-ата минута, когато при центриране на Натанаел Вандерсон стреля с глава, но нацели гредата.

Малко преди края на редовното време резервата Анисе остана сам срещу Ел Харуби, успя да го финтира, но останал пред опразнената врата шутира мощно над напречната греда.

Последва щурм от страна на Локомотив в опит за изравняване на резултата, но „смърфовете” не успяха да се доберат до попадение и Лудогорец записа нови три точки в сметката си.

Иван Колев: Пет пъти излизаме сами срещу вратаря и нищо...

Ботев (Пд) пусна билетите за мача с Левски

От клуба припомнят, че в продажба са и пакетни пропуски за трите домакинства през октомври