3. Хайдук на Бала би с дузпи пловдивското Локо и спечели „Султан Къп” (видео)

Хайдук на Бала би с дузпи пловдивското Локо и спечели „Султан Къп” (видео)

Финалът завърши при резултат 2:2 в редовното време, но Йошев изпусна дузпа и „смърфовете” загубиха с 5:6

Локомотив (Пловдив) загуби финала на четиристранния приятелски турнир "Султан Къп" в Белек с 5:6 след изпълнение на дузпи от водения от Красимир Балъков Хайдук. Редовното време завърши 2:2.

Фаталният пропуск за пловдивските "железничари" от бялата точка направи Ангел Йошев. Хърватите поведоха още в третата минута. Новопривлеченият латвийски вратар Андрейс Павловс спъна Анте Вукушич в наказателното поле и потърпевшият отбеляза отсъдената дузпа.

Възпитаниците на Емил Велев изравниха в 25-ата минута, когато Здравко Лазаров прати топката в мрежата с хубав изстрел след фаул от дъгата пред наказателното поле.

Само шест минути по-късно обаче Хайдук отново излезе напред в резултата. Анас Шарбини отправи силен удар към Павловс, вратарят успя само да избие, а Вукушич беше най-съобразителен в пеналта и направи добавка за 2:1.

До почивката хърватите доминираха, като Павловс на два пъти спаси вратата си от нов гол след удари на Мийо Цакташ и Шарбини от чисти позиции.

Локомотив стигна до ново изравняване в 55-ата минута, когато Валери Георгиев отблизо засече след центриране от корнер. Хърватите продължиха да играят по-активно и на няколко пъти бяха близо до попадение.

В 69-ата минута бразилецът Джеймс стреля опасно от десетина метра, но Павловс изби. От последвалия корнер Мато Неретляк засече отблизо с глава, но отново стражът на българите беше на висота.

В 77-ата минута резервата Иван Вукович направи самостоятелен пробив, влезе в наказателното поле, но ударът му профуча на сантиметри от целта.

Две минути по-късно Даниел Георгиев шутира мощно от 25 метра, но Горан Блажевич показа страхотен рефлекс и изби. До края резултатът остана непроменен и носителят на трофея трябваше да бъде определен с дузпи.

Футболистите на двата отбора бяха безпогрешни от бялата точка до шестите изпълнения, при които Блажевич спаси удара на Йошев, а след него Рубен Лима донесе купата на Хайдук.

Съставът на Локомотив Пловдив: Павловс, Родригес, Бенжелюн, Валери Георгиев, Венков, Златински, Даниел Георгиев, Даксон Да Силва, Дяков, Карвальо, Лазаров (Йордан Тодоров, Коцев, Витанов, Йошев, Йорданов, Ревиво, Спасов);

Голмайстори: 0:1 Анте Вукушич 3-дузпа, 1:1 Здравко Лазаров 26, 1:2 Анте Вукушич 31, 2:2 Валери Георгиев 55;