3. Кокала задави ЦСКА преди зимната пауза (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кокала задави ЦСКА преди зимната пауза (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" завършиха наравно 1:1 с Локомотив София и ще зимуват на четвърта позиция

Отборите на ЦСКА и Локомотив (София) завършиха наравно 1:1 в мач от последния за есенния полусезон 15-и кръг. Сержиньо откри резултата в полза на символичните домакини в 59-ата минута пред обидно празните трибуни на “Васил Левски”. Даниел Пеев обаче възстанови равенството в 77-ата след точно изпълнена дузпа.

„Червените” имаха подчертано превъзходство през по-голямата част от двубоя. Момчетата на Стойчо Младенов владееха повече топката и още от самото начало се впуснаха в атака. От своя страна „железничарите” бяха много добре организирани в отбрана и не оставяха много празни пространства пред своя съперник.

Галерия от мача вижте ТУК!

Първата по-сериозна опасност пред вратата на гостите се откри пред Апостол Попов в 12-ата минута, след като бранителят на ЦСКА засече с глава центриране на Сержиньо от корнер, но прати топката на метър-два встрани от вратата.

Въпреки своето игрово преимущество „червените” трудно стигаха до голови положения. Себастиян Скиорили и Сержиньо бяха много активни съответно по десния и левия фланг на атака на „армейците”, но техните действия не доведоха до резултат до почивката.

Втората част също започна с натиск на домакините. В 56-ата минута Скиорили нахлу отдясно в наказателното поле на Локомотив, след което се опита да центрира, но топката придоби красив фалц и можеше да изненада Валентин Галев като тупна върху напречната греда. След това Анисе пробва добавка, но не нанесе добър удар.

Три минути по-късно обаче Сержиньо попадна в прегръдките на своите съотборници след като отправи коварен удар от границата на наказателното поле. Топката тупна пред Галев и го подлъга, за да се оплете в мрежата за 1:0.

Попадението успокои твърде много „армейците”, които твърде рано се помислиха за победители.

Така в 77-ата минута след центриране на Телкийски в наказателното поле Георги Христов бе фаулиран от Пламен Крачунов и главният рефер Ахмед Ахмед не се поколеба да посочи бялата точка.

Влезлият като резерва Даниел Пеев реализира хладнокръвно наказателния удар и изравни резултата напук на показаното от двата отбора до този момент.

Изравнителният гол стъписа „червените” и те можеха да допуснат дори второ попадение три минути по-късно, когато Пеев стреля опасно от воле от малък ъгъл, но Томас Черни внимаваше и спаси.

Накрая домакините се хвърлиха в атака в търсене на победата, но така и не съумяха да застрашат сериозно Валентин Галев.

По този начин ЦСКА ще зимува на четвърта позиция с актив от 29 точки, докато Локомотив е с 12 пункта на 14-о място и продължава да бъде в застрашената зона. Това равенство е второ за Емил Велев срещу ЦСКА през този сезон, тъй като в мач от 3-ия кръг записа нулево равенство с "червените" като наставник на пловдивските "железничари".