3. Кризата е явна: И Ботев (Враца) обърна ЦСКА

Кризата е явна: И Ботев (Враца) обърна ЦСКА

„Армейците” допуснаха нов обрат за 1:2

Кризата в ЦСКА вече е повече от явна. След двете загуби в първите два кръга на „А” група, „армейците” претърпяха и поражение с 1:2 от втородивизионния Ботев (Враца) в контрола. На стадион „Българска Армия” пред около 200 зрители ЦСКА не показа с нищо, че е по-класен отбор от Ботев и заслужено загуби, въпреки че отново поведе в резултата, подобно на мача с Черноморец. Като титуляри днес започнаха Грегъри Нелсън и Кристиан Тибоник, но дори и те не успяха да помогнат на тима да спечели поне този двубой.

ЦСКА започна по-силно срещата, но за сметка на това футболистите на Ботев (Враца) отправиха първия точен удар в 6-ата минута, когато Чавдаров отрази изстрел с глава на Ванков. В 9-ата минута обаче „армейците” успяха да поведат чрез младия сърбин Радулович, който засече с глава центриране на Тибони и вкара за 1:0.

Ботев отговори с точен удар на Борисов, който обаче бе спасен от вратаря на ЦСКА. До края на полувремето, което продължи 40 минути, двата отбора стояха напълно равностойно на терена, но не създадоха нищо по-опасно освен няколко далечни удара, които не бяха проблем за двамата вратари.

В самото начало на второто полувреме ЦСКА пропусна да удвои аванса си, заради пропуски на младия Бонев и италианеца Тибони, за да се стигне до 58-ата минута, когато Данков изравни неочаквано за Ботев. Груба грешка в червената защита доведе до добра контраатака за Ботев, при която топката стигна до Данков, той излезе очи в очи с Чавдаров и не сгреши за 1:1.

Малко след това пък Валериев уцели гредата на ЦСКА с мощен удар от 40 метра, а в 66-ата минута Саидходжа пропусна ново положение за „армейците”, след като не успя да с глава да уцели вратата от два метра.

Две минути по-късно шокът за ЦСКА стана пълен, след като Ботев шокиращо излезе напред. Чалъков засече с глава едно центриране отдясно и стреля сравнително слабо, но Чавдаров не успя да се справи и кълбото се оплете в неговата мрежа за 2:1 в полза на тима от Враца.

Това бе и крайният резултат в срещата, която продължи общо 75 минути. ЦСКА записа нова загуба, този път от далеч по-непретенциозен съперник – кризата при „армейците” продължава да расте.

ЦСКА – Ботев (Враца) 1:2
1:0 Радулович 9’
1:1 Данков 58’
1:2 Чалъков 68’

За ЦСКА: Чавдаров, Божилов, Еспозито, Акуаро, Бонев, К. Янев, Нелсон, Руи Мигел, Радулович, Саидходжа, Тибони (Попов, Вл. Иванов, Маликанов)