3. Левски удържа върха след 1:1 с Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски удържа върха след 1:1 с Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пропуск на празна врата на Вандерсон лиши гостите от обрат пред 15 000 на „Герена”, Сватбата даде 10 минути продължение

Лидерът Левски остана на върха в „А” група след късметлийско равенство 1:1 срещу действащия шампион Лудогорец пред 15 000 на „Герена” в 12-ия кръг.

След сериозна битка в средата на терена непокритият Сисиньо пропусна чист гол преди Левски да открие с куриозно попадение, дело на Живко Миланов.

Лудогорец изравни през второто полувреме след великолепно изпълнение на свободен удар отстрана на Клаудио Кешерю.

Вандерсон направи изумителен пропуск четвърт час преди края, когато финтира Йоргачевич, но не улучи опразнената врата.

Равенството оставя Левски на върха с 22 точки, като Литекс има същия актив. Сините имат предимство в директните мачове и затова са лидери. Лудогорец е трети с 21 точки.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Твърдите влизания и единоборствата преобладаваха в началото. Лудогорец трябваше да извършва принудителна смяна още в 6-ата минута. Младият Венцислав Керчев бе изнесен на носилка в тежко състояние, а преди това Марселиньо получи жълт картон за груб фаул срещу Белаид.

Битката беше подчертано съсредоточена в средата на терена. Нито един от двата отбора не можеше да достигне дори противниковото наказателно поле.

Чак в 27-ата минута рикошет изведе Гаджев на чиста позиция пред вратаря, но малкият ъгъл попречи на „синия” капитан да стреля. И в крайна сметка защитата на Лудогорец се справи с последвалото центриране.

Пет минути по-късно отличен удар на Веселин Минев от 30 метра бе спасен с вещина от вратаря Борян.

Лудогорец също създаде първото си положение, най-чистото до момента в мача. В 35-ата минута Натанаел центрира отляво за абсолютно непокрития в наказателното поле на Левски Сисиньо, но последният не успя да засече добре топката, пращайки я в аут.

Левски откри с куриозен гол в 39-ата минута на Живко Миланов. Десният бек центрира с левия крак, топката описа интересна парабола, чукна се в гредата и влетя в мрежата на Борян.

Марселиньо можеше да изравни малко преди почивката, когато топката попадна у него при излязъл вратар. Но остана изненадан и не успя да насочи в мрежата.

С подновяването на играта дойде ред на пирошоуто на сектор „Б”, което прекъсна мача за 4 минути.

Левски също даде жертва. Гаджев получи разтежение в 56-ата минута и бе принудително заменен.

Така се стигна до 60-ата минута, когато резервата Анисе спечели удобен фаул на границата на пеналта. Кешерю завъртя великолепно в горния ъгъл на Йоргачевич за 1:1.

Напрежението започна да се покачва. Имаше разправии, лежане, симулации…

Лудогорец изпусна златен шанс да обърне резултата. Вандерсон бе изведен сам срещу вратаря Йоргачевич, финтира го, но не улучи празната врата в 74-ата минута!

Реферът даде 10-минутно продължение заради димките в началото на втората част. В тях Бедоя прати над вратата с глава от удобна позиция.

Така, серията на Левски от четири поредни победи в „А” група бе прекъсната. Лудогорец пък записа трето поредно равенство.