3. Локо (Пд) „подари” три гола на Славия за 103-ия рожден ден на „белите” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мартин Камбуров бе над всички за успеха на „смърфовете” с 3:1

Локо Пловдив победи Славия в последния двубой от 28-ия кръг на А група. Срещата, която се проведе на „Лаута”, завърши при резултат 3:1. Голмайстори станаха Мартин Камбуров, който вкара два, и Пауло Серджо. Ивайло Димитров бе точен за софиянци от дузпа. Така, отборът на Илиан Илиев помрачи рождения ден на „белите”, които днес отбелязаха 103-ата си годишнина.

Това бе пети пореден двубой за Локомотив без загуба. Това се случва за първи път от ноември 2014 г. Пловдивчани събраха 31 точки и се изкачиха на петото място. Славия е трети с 39.

„Черно-белите” започнаха агресивно двубоя и още в първата минута на двубоя Дани Кики навлезе в наказателното поле, стигна до аутлинията и падна след съприкосновение с Омар Абуд. Домакините поискаха дузпа, но реферът край вратата Ивайло Стоянов подсказа на главния Никола Попов, че нарушение няма.

Малко след това се стигна до ново спорно положение. В 4-ата минута топката бе пратена в пеналта на Славия и, въпреки че беше ниска,  Стефан Велков реши да я отиграе с глава и падна в опита си на тревата и докосна кълбото с ръка. Очаквано пловдивчани поискаха отново дузпа, но и този път реакция от съдията не последва.

Иначе „смърфовете” изпробваха късмета си с няколко удара от разстояние, които обаче не затрудниха Георги Петков въпреки мокрия терен.

Гостите от София проведоха няколко бързи атаки, но така и не успяха да затруднят вратаря Ясеин Ел-Харуби. В 16-ата минута младият Георги Йомов получи в наказателното поле на удобна за изстрел позиция, но се забави и топката му бе избита след шпагат от страна на Иван Иванов.

Локо (Пд) продължи да играе с настроение и през втората част, без да намалява оборотите. В 53-ата минута Димитър Велковски шутира силно извън наказателното поле, Камбуров сложи крака си на пътя на топката и я прати към дясната греда. Иван Иванов бе заел добра позиция и направи опит за добавка, но на пътя на удара му застана Стефан Велков.

В следващата си атака „черно-белите” отриха. Иванов шутира силно, Петков изби, но Камбуров при добавката не сгреши.

Домакините нанесоха още един тежък удар на съперника си в 63-ата минута и решиха всичко в своя полза. Тогава Пауло Серджо отне топката след грешка на Велков и подаде Камбуров. Той увлече към себе си двама бранители и върна към оставения сам Серджо, който преодоля Петков с удар по земя.

В 81-ата минута Иван Иванов спъна Дуде Ндонгала в наказателното поле и Никола Попов отсъди дузпа. Бранителят си призна за нарушението. Ивайло Димитров бе точен от бялата точка. Той прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря, който се хвърли в другата посока.

Домакините обаче бързо върнаха преднината си от два гола. Бирсент Карагарен тъкмо се беше появил в игра и взе участие в головата атака в 85-ата минута. Той навлезе в наказателното поле и пусна към Камбуров, който майсторски се освободи от защитник и оформи крайното 3:1, вкарвайки своя гол номер 167 в А група. За този сезон той вече има 12.

Иван Колев: Пет пъти излизаме сами срещу вратаря и нищо...

Ботев (Пд) пусна билетите за мача с Левски

От клуба припомнят, че в продажба са и пакетни пропуски за трите домакинства през октомври