3. Локо (Пловдив) удържа 0:0 с Висла в последната си контрола в Турция

Локо (Пловдив) удържа 0:0 с Висла в последната си контрола в Турция

Цветан Генков с едно полувреме и греда срещу "смърфовете"

Родният елитен Локомотив (Пловдив) записа първо равенство в контролите от зимната подготовка, след като днес завърши 0:0 с полския Висла (Краков), където играе българинът Цветан Генков. Срещата се игра в Белек, Турция, където "смърфовете" са на подготвителен лагер.

Бившият нападател на Локомотив (София) започна като титуляр за своите и остана на терена само първото полувреме, като второто бе заменен от Сикорски.

Именно пред Генков се откри и най-чистата възможност за гол през първата част, ала ударът му от около 10 метра срещна гредата на Господинов.

Като цяло двубоят не бе особено интересен, а "смърфовете" нямаха почти никакви положения пред полската врата. В 40-а минута след центриране на Георги Стефанов вратарят Парейко отклони, но Дани Георгиев от 6-7 метра пропусна да вкара, като това бе най-добрата възможност за българите.

В 59-ата минута пък, играчите на Висла се зарадваха на попадение на Сикорски, но то бе отменено заради засада.

Още няколко добри намеси на Господинов пък предотвратиха поражението за "черно-белите" и така срещата завърши 0:0.

Утре "смърфовете" се прибират в България, заедно с друг роден тим - Локомотив (София).

На 16-и февруари пък, Локо (Пловдив) ще играе контрола с Берое на стадион "Пловдив" от 14:30 часа.

До момента в приятелските срещи възпитаниците на Стефан Генов надиграха Калиакра с 1:0 на старта, след това паднаха с 0:2 от Черноморец (Бургас) в Поморие, а после разбиха Гигант (Съединение) с 5:0

Лагерът в Турция пък започна със загуба с 0:1 от австрийския Вакер. Във втората си проверка на турска земя "смърфовете" надделяха над норвежкия Фредрикстад с 1:0, а в последната контрола преди днешната паднаха от чешкия Храдес с 0:1

Състав на Локо (Пловдив) за контролата с Висла: Йордан Господинов, Георги Мечечиев, Павел Ковачев, Мартин Кавдански, Атанас Атанасов, Валери Георгиев, Христо Златински, Рангел Абушев, Даниел Георгиев, Диего Фераресо, Георги Стефанов

Тунчев: Има разочарование

„Знаехме, че мачът ще се реши от статичните положения“

Генчев: Победата можеше да е по-изразителна

"Стояха добре до момента, в който допуснахме гола и бяхме наказани"

Героят на Левски: Чувството е неописуемо

„Надявам се, че и публиката се е забавлявала“

НА ЖИВО: Ботев (Враца) - Лудогорец 0:2

Гледайте и следете мача в Разград тук...

Вальо Илиев: Играхме добре, но ни липсваше ефективност

Според треньора на ЦСКА 1948 проблемът с неговия тим е чисто психически

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо