3. Локо (Сф) и Черно море не си вкараха голове в здрава битка в "Надежда" (СНИМКИ+ВИДЕО)

Двубоят от 25-ия кръг на родния шампионат завърши при резултат 0:0

Локомотив (София) и Черно море не си отбелязаха голове и завършиха наравно 0:0 в първия мач от 25-ия кръг на родната „А” група „News7 футболно първенство”.

Двубоят се игра на стадион „Локомотив” в столичния квартал „Надежда” и бе доста вълнуващ, като и двата тима имаха много добри възможности за отбелязване на гол, но така и не успяха да достигнат до попадение, след като направиха по няколко пропуска пред вратата на съперника.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Първото полувреме беше доста вълнуващо, като и двата отбора имаха отлични ситуации за отбелязване на гол пред двамата вратари. Още във 2-ата минута Черно море бе близко до това да отбележи попадение, след като Георги Илиев стреля великолепно от далечна дистанция, но Божидар Митрев внимаваше и с отлична намеса изби в корнер. Локомотив (София) отвърна с удар на Крум Бибишков, но Георги Китанов успя да отрази изстрела на нападателя.

В 7-ата минута Черно море удари греда. Симеон Райков се намираше на чиста позиция и получи кълбото, след което нанесе силен удар към Божидар Митрев, а топката срещна левия страничен стълб.

Малко преди средата на първата част „железничарите” можеха да открият резултата. Даниел Пеев подаде по земята към Маркиньос, който бе на добра позиция и стреля с десния крак, но кълбото премина покрай лявата греда. Кристиан Идалго пък отправи страхотен удар, но топката не попадна в очертанията на вратата.

В 28-ата минута се стигна до нова добра възможност за домакините. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Крум Бибишков от няколко метра засече с глава, но кълбото премина покрай дясната греда и излезе в аут.

Черно море пък можеше да достигне до гол в 37-ата минута. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Симеон Райков не успя да играе по най-добрия начин с нея, но тя се озова в Брус Инканго, който можеше да отбележи, но прати кълбото право в ръцете на Божидар Митрев. В 43-ата минута Симеон Райков отправи страхотен изстрел отдалеч, но вратарят на домакините отново бе на мястото си и изби в корнер. В продължението на първата част Димитър Илиев стреля неточно с глава.

В началните 15-ина минути от началото на второто полувреме нямаше нищо по-интересно пред една от двете врати. В 63-ата минута Георги Божилов стреля неточно от воле, а малко след това Локомотив пропиля страхотна възможност. Маркиньос центрира от свободен удар в наказателното поле, където Димитър Илиев засече с глава от няколко метра, но кълбото премина покрай десния страничен стълб.

Последва и изстрел на Симеон Райков, след който кълбото прелетя покрай лявата греда. В 82-ата минута гостите имаха отличен шанс да отбележат, след като Брус Инканго стреля от воле, но кълбото не попадна в рамките на вратата и излезе в аут.

Локомотив можеше да се добере до попадение в 86-ата минута - Даниел Пеев засече кълбото с глава след центриране в наказателното поле, но топката прелетя покрай дясната греда. Малко преди края на редовното време Румен Трифонов се отчете с неточен изстрел към Георги Китанов. До края на двубоя нямаше чисти ситуации за отбелязване на гол пред двамата вратари и така мачът завърши при резултат 0:0.

След това равенство Локомотив (София) остава на 12-ата позиция, като вече е с актив от 24 точки. Черно море е с 25 на 11-ата позиция.