3. Лудогорец допусна първа загуба в контролите - 0:2 от Локо (Москва) (+ВИДЕО)

Лудогорец допусна първа загуба в контролите - 0:2 от Локо (Москва) (+ВИДЕО)

Лукоки и Препелица дебютираха за разградчани, Марселиньо се контузи неприятно

10 дни преди старта на участието си в квалификациите на Шампионската лига родният първенец Лудогорец допусна първа загуба в летните контроли. Разградчани отстъпиха с 0:2 пред носителя на Купата на Русия Локомотив (Москва). Неофициални дебюти през второто полувреме на приятелския мач, който се проведе на 25 км от Залцбург, Австрия, направиха новите попълнения Джоди Лукоки и Андрей Препелица, докато Сисиньо, който бе взет за заместник на продадения в Шалке Жуниор Кайсара, все още не се е аклиматизирал.

Головете за московчани отбелязаха Миранчук и Шкулетич във всяко едно от полувремената, докато най-чистите положения за Лудогорец пропуснаха Александър Василев и Марселиньо. Владо Стоянов се отличи с две отлични спасявания през първото полувреме.

Неприятна контузия в началото на втората част получи Марселиньо, който бе заменен от Вандерсон.

По-голямата част от първото полувреме премина в половината на Лудогорец, като вратарят Владо Стоянов направи две отлични спасявания, също както и неговият колега Гилерме. Първо, в 12-ата минута българският национал парира удар на Миранчук, който бе изведен с пас по земята през центъра на защитата. След изтичането на първия половин час, в който играта бе спирана веднъж за глътка вода, Стоянов бе принуден да спасява с крак шут на Григориев, който получи дълъг пас зад центъра и се справи с Козмин Моци, оставайки сам срещу вратаря.

Лудогорец изведнъж се хвърли в атака и създаде няколко положения за 2 минути. Младежкият национал Александър Василев беше изведен отляво в пеналтерията от Кишада, но не уцели добре топката и тя профуча встрани. После Василев пусна успоредно на голлинията за Марселиньо, който само трябваше да намери мрежата, но вратарят Гилерме парира. После отново стражът бе последна преграда пред опиталия акробатичен удар бразилец.

И буквално след това Локомотив поведе с гол на Миранчук, който проби през центъра на несигурната защита на Лудогорец, пусна топката технично към обратния ъгъл, кълбото се чукна в страничната греда и се търкулна в мрежата.

6 минути след подновяването на играта Марселиньо получи неприятна контузия и бе заменен от Вандерсон.

А Данчо Минев направи второ рисковано връщане към Владо Стоянов, което можеше да коства втори гол пасив. Григориев чукна спорната топка, но за щастие вратарят я запази в свое притежание.

След като треньорът на българския тим Бруно Рибейро извърши пет смени накуп, Локо Москва вкара втори гол. Резервата Шкулетич бе изведен с висок пас, надигра резервата Терзиев и с диагонален удар прокара топката между краката на влезлия преди малко Георги Аргилашки. За втори път защитата на Лудогорец допусна подобна грешка.

В 67-ата минута неофициални дебюти записаха новите попълнения Джоди Лукоки и Андрей Препелица, които наскоро се присъединиха към Лудогорец в Австрия.

До края Лудогорец не успя да реагира и допусна първа загуба в летните контроли.

Следващата контрола на Лудогорец е на 7 юли от 19 ч срещу Спарта (Прага).

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) 0:2

39' Ал. Миранчук
65' Шкулетич

Лудогорец: Стоянов, Минев, Ал. Александров, Моци, Ангуло, Лукас Саша, Дяков (к), М. Александров, Василев, Марселиньо, Кишада (Вандерсон, Аргилашки, Терзиев, Петров, Анисе, Чунчуков, Лукоки, Препелица, Любомиров)
Старши треньор: Бруно Рибейро

Локомотив (Москва): Гилерме, Шишкин, Чорлука (к), Пейчинович, Янбаев, Тарасов, Фернандеш, Майкон, Ал. Миранчук, Касаев, Григориев
Резерви: Коченков, Лобанцев, Лантратов, Денисов, Логашов, Михалик, Коломейцев, Ант. Миранчук, Самедов, Шкулетич, Няс
Старши треньор: Игор Черевченко

Летните контроли на Лудогорец:

23 юни, Смолян, 10:30 часа: ЛУДОГОРЕЦ - Верея 0:0
28 юни, Австрия, 15:30 часа: ЛУДОГОРЕЦ - ФК Краснодар (Рус) 3:2
1 юли, Австрия: ЛУДОГОРЕЦ - Университатя (Крайова, Рум) 1:0
4 юли, Австрия: ЛУДОГОРЕЦ - Локомотив (Москва) 0:2
7 юли, Австрия, 19:00 часа: ЛУДОГОРЕЦ - Спарта (Прага, Чех)
8 юли, Австрия, 19:00 часа: ЛУДОГОРЕЦ Зенит (Рус)

По минути:

90' КРАЙ НА МАЧА!!!

81' Александър Василев отстъпва мястото си на Веселин Любомиров

78' Силен удар от въздуха на Няс от границата на пеналта профучава над вратата на Лудогорец

69' Опасен удар на Вандерсон от далечно разстояние минава над вратата и се оплита във външната страна на мрежата

67' Неофициални дебюти за новите попълнения Джоди Лукоки и Андрей Препелица. Те влязоха на местата на Мишо Александров и Светослав Дяков съответно

65' ВТОРИ ГОЛ ЗА ЛОКО (МОСКВА)!!! Шкулетич бе изведен с дълъг пас, надигра Терзиев и пусна между краката на Аргилашки

64' Силен шут на Александър Василев не намира очертанията на вратата

60' Пет смени в състава на Лудогорец. На терена вече са: Георги Аргилашки, Георги Терзиев, Преслав Петров, Абел Анисе и Цветелин Чунчуков.
Напуснаха: Владо Стоянов, Александър Александров, Моци, Лукас Саша, Кишада

59' Второ рисковано връщане на Данчо Минев можеше да коства гол. Григориев чукна спорната топка към Владо Стоянов, но за щастие вратарят я запази в свое притежание

58' Страхотен удар на Моци под гредата е изваден в корнер от вратаря на Локомотив

52' Вандерсон заменя Марселиньо

51' Марселиньо се нуждае от медицинска помощ след грубо влизане срещу него

48' Денисов, който се появи в игра, чисти в корнер преди Мишо Александров да засече центриране отляво

46' Начало на второто полувреме! Четири смени в състава на Локо, без такива в този на Лудогорец

45' + 2 Край на първото полувреме!

39' ГОЛ ЗА ЛОКО МОСКВА!!! Ал. Миранчук проби през центъра и напредна отляво в наказателното поле, стреля технично по тревата, топката чукна страничната греда и се търкулна в мрежата на Владо Стоянов

38' И ОЩЕ ДВЕ ПОСЛЕДОВАТЕЛНИ ПОЛОЖЕНИЯ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Василев пусна успореден на голлинията пас към Марселиньо, който засече от 1-2 метра, но вратарят спаси. Веднага след това Марселиньо опита акробатичен удар след центриране отдясно и пак Гилерме беше последна преграда

37' ВАСИЛЕВ! Кишада изведе младока на чиста позиция отляво в наказателното поле и последният стреля, но много силно и неточно. Първо положение за Лудогорец бе това

34' ПАК СТОЯНОВ СПАСЯВА! Григориев беше изведен с дълъг пас зад центъра, надигра Моци и шутира, Владо Стоянов отново блестящ под рамката, като парира с крак

33' Йордан Минев рисковано върна с глава към вратаря Стоянов фалцово центриране на далечната греда, Стоянов плонжира и хваща

29' Ал. Александров бе принуден да изчисти силно в корнер, след като бе притиснат от Григориев в пеналта на Лудогорец

26' Кратко прекъсване за освежаване заради високите температури в тази част на Европа

25' Центриране отдясно на Данчо Минев попада право в ръцете на вратаря Гилерме

23' Мощен удар на Григориев от около 25 метра към горния десен ъгъл профучава над вратата на Владо Стоянов

20' Фернандеш центрира коварно към далечната греда, там Майкон връхлетя и за щастие на Лудогорец не успя да достигне топката, която излезе в аут

18' Юношата Василев пресече един пас в половината на Локо, комбинира с Марселиньо, който реши да стреля вместо да подава. Ударът обаче бе спасен от вратаря

12' ВЛАДО СТОЯНОВ СПАСЯВА! Миранчук бе изведен с пас през центъра на защитата сам срещу вратаря, обръща се и бие, но Стоянов парира

11' Кишада пробива през центъра на защитата и пробва нов шут, от границата на наказателното поле, топката рикошира и отива в корнер. След изпълнението на Марселиньо на първа греда руснаците не изчистиха далеч. Впоследствие се стига до нов корнер за Лудогорец. В крайна сметка вратарят на Локо лови

10' Мишо Александров търси с извеждащо подаване Кишада, но топката отива във владение на вратаря Гилерме

6' Далечен удар на Кишада лети високо над вратата на Локо

4' Фернандеш шутира от свободен удар, топката рикошира в стената и попада право в ръцете на Владо Стоянов

1' Начало на мача в Щрасвалхен, Австрия