3. Лудогорец надигра лидера в Румъния с 3:1 (СНИМКИ)

Лудогорец надигра лидера в Румъния с 3:1 (СНИМКИ)

Джонатан Кафу вкара два гола, а Марселиньо даде три асистенции срещу Астра на "Лудогорец Арена"

Лудогорец победи лидера в румънското първенство Астра с 3:1 в контрола на стадиона в Разград. Двата отбора уплътниха паузата в шампионатите, за да премерят сили помежду си, а българският първенец надделя след две попадения на Джонатан Кафу и едно на Вандерсон. С хеттрик от асистенции блесна Марселиньо, а Владислав Стоянов се завърна на вратата след контузия.

Отборът на Едуард Ераносян поведе в 20-ата минута, когато Кафу получи пас зад отбраната от Марселиньо и сам срещу вратаря се разписа за 1:0.

Три минути преди почивката Вандерсон разкъса защитата с индивидуален пробив, намери Марселиньо, който отново подаде за Кафу и бразилецът отблизо направи 2:0.

Астра отговори веднага и Фернандо Болдрин матира завърналия се на вратата Владислав Стоянов от пряк свободен удар за 2:1.

През втората част Лудогорец предприе нова тактика и повече оставяше съперника да разиграва топката, дебнейки за възможности да организира бързи контри. При една такава Марселиньо бе близо до гола, но прати леко встрани след пас на Вандерсон.

Точка на спора сложи Вандерсон в 79-ата минута, който получи чудесно центриране от Марселиньо и с глава бе точен за 3:1. Това пък бе трета асистенция в мача за Марселиньо.

Лудогорец: Вл. Стоянов /Аргилашки '83/, Витиня, Й. Минев, Сисиньо, Натанаел /Ангуло '69/, Вандерсон, Марселиньо, Дяков /Олег Димитров '83/, Саша, Кафу /Чунчуков '69/, Мисиджан /Лукоки '56/

Окончателно: Черно море без Уеслен Жуниор за ЦСКА