3. Лудогорец отпразнува класирането си в Лига Европа с победа над Локо (Пд) +ВИДЕО

Лудогорец отпразнува класирането си в Лига Европа с победа над Локо (Пд) +ВИДЕО

„Орлите” се наложиха с 1:0 за 13-ата си поредна победа в Първа лига

Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) в двубоя от 18-ия кръг на Първа професионална лига. Срещата, която се проведе на стадион „Лудогорец Арена”, завърши при резултат 1:0. Това бе 13-ата поредна победа за разградчани в първенството. "Смърфовете" пък допуснаха загуба след четири поредни успеха.

Двата съперника предложиха здрав сблъсък, в който не липсваха интересните и опасни положения, а на моменти и емоциите взимаха връх. Така, Лудогорец събра 46 точки - на шест пред втория Левски, който по-рано победи Верея.

През първото полувреме отборът от Разград изцяло владееше инициативата и създаде всичко по-интересно. Домакините започната агресивно двубоя и можеха да открият резултата в 9-ата минута. Тогава Вандерсон отправи силен удар, който профуча покрай лявата греда за щастие на вратаря Ясин Ел Харуби.

За цялата първа част гостите от Пловдив отправиха само един удар към Владислав Стоянов, но не беше в очертанията на вратата. Иван Горанов отправи отлично подаване към Димо Бакалов, който бе изпуснат от Паломино, и стреля, но прати над гредата.

Лудогорец пресираше съперника си, отнемаше топката в средата на терена и организираше атаки както по двете крила, така и през центъра. Именно след една такава в 34-ата минута бе открит резултатът. Марселиньо подаде към Джонатан Кафу, бразилецът навлезе в наказателното поле, финтира майсторски Кирил Котев и стреля към далечния ъгъл – без никакъв шанс за Ел Харуби. Това бе 11-о попадение за Кафу във всички турнири през този сезон.

Пред румънският нападател на „орлите” Клаудиу Кешеру се откриха две добри възможности, при които обаче вратарят на Локомотив бе на мястото си.

Второто полувреме започна със златна възможност за Лудогорец за втори гол. В 49-ата минута Марселиньо намери голмайсторът Кафу непокрит в наказателното поле, техничарят овладя и отправи мощен удар, след който обаче топката отскочи от напречната греда.

Отборът на Локомотив Пловдив погледна по-смело към вратата на Стоянов и в началните минути на втората част действаха активно в предни позиции, но така и не успяха да намерят верен път към гола.

В 59-ата минута Кешеру бе близо до това да вкара хубав гол. Кафу подаде към румънеца, който стреля от движение и принуди Ясин Ел Харуби да се намесва решително. Малко след това другият румънец в състава на разградчани Козмин Моци засече с глава центриране от ъглов и топката мина опасно близо до лявата греда.

Петнадесетина минути преди края Лудогорец проведе контраатака, при която Кампаняро изведе Кафу в половината на Локомотив. Бразилецът надбяга Горанов и навлезе в наказателното поле, но не шутира, а финтира. След това подаде към Вандерсон, той веднага шутира, но ударът му бе блокиран.

Янев: Няма как да се сравняваме като класа с Лудогорец