3. Марибор съкруши сърцат Левски, „сините” аут от Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Марибор съкруши сърцат Левски, „сините” аут от Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Словенският отбор се добра до равенство 1:1 пред 17 800 на „Герена”

Левски отпадна във втория предварителен кръг на турнира Лига Европа. „Сините” се сбогуваха с надпреварата след 1:1 с Марибор в двубоя реванш от втория предварителен кръг.

Софийският отбор игра много добре и създаде куп голови положения. Левски откри резултата през първото полувреме, но въпреки вдъхновената си игра допусна изравняване двадесетина минути преди края.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

Срещата се проведе пред общо 17 800 фенове, които създадоха невероятна атмосфера на „Герена”.

Следващият съперник на Марибор в третия кръг е Абърдийн.

„Сините” изиграха много силно първо полувреме. Възпитаниците на Люпко Петрович създадоха няколко много опасни положения и можеха да се оттеглят на почивката със сериозна преднина. Левски игра агресивно и разнообразно в атака, което създаде немалко грижи на вратаря Ханданович и защитниците пред него.

Резултатът бе открит в 22-ата минута. Тогава Франсис Нар се възползва от много груба грешка на Ходжич, напредна и навлезе в наказателното поле, където преодоля Ханданович със самочувствие с плътен удар по земя.

120 секунди след това Венци Христов можеше да удвои. Той си извоюва чиста позиция към вратата след серия от финтове и отправи силен шут, но Ханданович с крак успя да избие.

Отговорът на гостите от Марибор не закъсня. Словенците организираха добра атака, при която топката бе центрирана към капитана Таварес. Той с глава от близо отправи коварен удар, но Йоргачевич показа котешки рефлекс и изби. Топката попадна в нападателя Новакович, който с мощен удар разтресе напречната греда. Кълбото отново се върна при него и Александър Александров в опита си да му попречи да играе вдигна високо крака си и го ритна в областта на корема. Датският рефер моментално посочи бялата точка. Таварес се нагърби с изпълнението и би силно, но сръбският вратар на „сините” се справи блестящо и с две ръце спаси.

В 41-ата минута Кабха отправи топовен удар от сериозна дистанция, като топката бе насочена точно под гредата. Йоргачевич обаче продължи със стабилните си изяви и изби в ъглов.

До края на частта пред Левски се откри още една много добра възможност. Венци Христов бе оставен непокрит в наказателното поле и отправи удар от въздуха. За негово нещастие обаче, не успя да намери очертанията на вратата.

Левски започна вдъхновено и второто полувреме. Окрилен от феновете си отборът продължи с опасните атаки. В 51-ата минута „сините” разиграха много добре в наказателното поле. Роман Прохазка бе изведен срещу Ханданович и с глава се опита да го преодолее. Вратарят изби и прати топката в Костадинов, който от малък ъгъл стреля и уцели дясната греда.

В 59-ата минута Франсис Нар получи от Аниете при бърза атака и полузащитникът шутира силна, но покрай вратата.

В игра за Марибор се включи Байде като втора смяна и това се оказа ключово в развоя на срещата. Минута след като се появи на терена, той центрира към Новакович, който с глава затрудни Йоргачевич. Вратарят на Левски успя да избие, но прати право към Таварес, който бе оставен сам и с плътен удар се реабилитира за пропуска си от дузпата през първата част.

Това попадение подейства смразяващо за Левски. „Герена” замлъкна. В 74-ата минута Христов се опита с глава да прехвърли вратаря, но не сполучи. Влезлият като резерва Хеан Деса  шутира силно от дистанция и ударът затрудни Ханданович, но той се справи. Това бе и последната реална опасност, която "синиет" успяха да създадат. След последния съдийски сигнал разочарованието в редиците на българите бе огромно.

Започна изграждането на най-модерния стадион в България (ВИДЕО)

Първите дейности около строежа на „Армията“ вече са факт

Наш национал: При Илиан Илиев енергията в отбора е различна

„Трябва да изплуваме от тинята“

Караманджуков: Здравето на децата е на първо място

"Спортът е изключително важно нещо"

Иван Колев: Пет пъти излизаме сами срещу вратаря и нищо...

Ботев (Пд) пусна билетите за мача с Левски

От клуба припомнят, че в продажба са и пакетни пропуски за трите домакинства през октомври