3. Миньор смаза с 3:0 Берое, след цял мач с човек по-малко

Миньор смаза с 3:0 Берое, след цял мач с човек по-малко

Пернишкият тим е на шесто място след шестата си победа в "А" група.

С огромна воля за победа и непримирим дух Миньор победи с 3:0 като домакин Берое в последния мач от 13-ия кръг на „А” група.

Пред 300 екзалтирани фенове на стадиона на мира „чуковете” играха цял мач с човек по-малко, но успяха да вкарат три гола на своя съперник преди с всичко с огромно себераздаване на всеки футболист.

Така Миньор се нареди на шесто място в класирането след шестата си победа в „А” група. Гостите пропуснаха дузпа в началото на мача, а през втората част домакините наказаха противника. Два гола на Горан Янкович и един на наказалия ЦСКА Румен Трифонов донесоха трите точки.

Интересната среща между двата изравнени по сила отбори започна вихрено още от самото начало. В 9-ата минута Румен Трифонов стреля по диагонал отляво, но топката срещна гредата.

В 18-ата Петър Димитров, който вкара победния гол срещу Левски, се откъсна зад защитата на Миньор. Останал безпомощен, Пламен Крумов го повали в наказателното поле и реферът Ивайло Бозев отсъди дузпа и червен картон за виновния. Зад топката застана миналият през Черно море и Ботев Георги Андонов, който стреля в долния ляв ъгъл, но с акробатична намеса опитният Ивайло Иванов спаси.

Това явно даде криле на Миньор и те заиграха много сигурно в следващите минути. Точно преди края на първата част обаче Берое имаше нова възможност да поведе. Петър Костадинов центрира ниско в малкото наказателно поле, където Георги Андонов се размина на сантиметри пред голлинията.

През второто полувреме на терена се появи друг Миньор. Тимът показа невероятен дух и през следващите 45 минути не се усети, че играят с човек по-малко. След една-две добри възможности се стигна до първия гол. В 59-ата минута Янкович с удар от 25 метра направи 1:0.

В 75-ата минута Румен Трифонов отне една топка в центъра на терена след грешен пас на новия национал Иво Иванов, надбяга защитниците на Берое и изключително хладнокръвно чукна топката покрай Пейков.

Четири минути по-късно всичко свърши. След центриране отляво Божиков свали топката към Янкович, който се обърна и удар по земя направи резултата класически.

Така Миньор затвърди страхотната си форма с нова красива победа.

17.  Litex 0  0 - 0 0

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо