3. Младият Чунчуков донесе победата за Лудогорец покрай плаж в Австрия (ВИДЕО)

Младият Чунчуков донесе победата за Лудогорец покрай плаж в Австрия (ВИДЕО)

Милан Борян успя да спаси дузпа за крайното 1:0 срещу Университатя (Крайова)

Лудогорец стигна до труден успех във втората си контрола от лагера на тима в Австрия. Шампионът на България се наложи над Университатя (Крайова) с 1:0. Срещата, която се проведе покрай китен плаж и при висока температура на въздуха – спарингът се игра при около 30 градуса.

Голмайстор за отбора на старши треньора Бруно Рибейро стана едно от новите попълнения в редиците на разградчани. Точен в края на второто полувреме бе младият Цветелин Чунчуков след много добра индивидуална акция.

За отбора на Университатя игра новото попълнение от България – бившият футболист на ЦСКА Апостол Попов.

Двата отбора играха динамичен и атакуващ футбол, като на моменти имаше и по-здрави единоборства.

В 28-ата минута най-чистото положение за Лудогорец за първата част. Марселиньо бе изведен майсторски сам срещу вратаря, но бразилецът шутира слабо право в тялото му.

Три минути след това стражът на „орлите” Милан Борян фаулира нападателя на Университатя Хергелигиу в наказателното поле и съдията веднага посочи бялата точка. Борян обаче се намеси авторитетно при изпълнението – той улови ъгъла и успя да отклони топката в лявата греда.

През второто полувреме от румънския отбор имаха на няколко пъти претенции за дузпи, но бяха основателни и логично съдията не посочи бялата точка.

В 78-ата минута 20-годишният Чунчуков се разписа след хубав самостоятелен пробив. Новото попълнение на разградчани се измъкна от опеката на защитник и стреля силно в ъгъла на вратаря, който не се намеси добре и топката се оплете в мрежата му.

Пет минути преди последния съдийски сигнал румънците бяха много близо до това да изравнят. Към влезлият на вратата Аргилашки бе отправен коварен удар, но младият страж показа рефлекс и изби.

Следващият съперник на българския шампион е Локомотив (Москва) на 4-и юли. Московският Локомотив е носител на Купата на Русия за изминалия сезон.

Титулярни състави на двата отбора:

ЛУДОГОРЕЦ: Борян, Минев, Моци, Терзиев, Витиня, Дяков, Марселиньо, Вандерсон, Василев, Александров, Кишада

УНИВЕРСИТАТЯ: Балградеан, Ахим, Акка, Попов, Ватайелу, Балута, Матеу, Тирнакоп, Роча, Бауаб, Хергелигиу