3. Лудогорец отново е на върха след 2:0 срещу Локо София (ВИДЕО)

Лудогорец отново е на върха след 2:0 срещу Локо София (ВИДЕО)

Разградчани записаха седма победа през сезона

Лудогорец не срещна трудности, за да победи Локомотив София с 2:0 и да постигне седмата си победа в efbet Лига този сезон. Разградчани вкараха по един гол в двете полувремена и събраха 22 точки на върха в класирането.

С началния съдийски сигнал Лудогорец започна да атакува и резултатът можеше да бъде открит след по-малко от 120 секунди игра, когато Делев центрира от свободен удар, а в опита си да избие, Бруно Франко затрудни максимално Любенов.

След около 20 минути игра разградчани отново бяха близо до гол. Защитата на Локо Сф увисна и позволи на Видал да стреля от малък ъгъл. Ударът на бразилеца мина до левия стълб.

В 33-ата минута Лудогорец успя да открие резултата по малко комичен начин, не и без сериозната грешка на Александър Любенов. В опит да избие топката стражът я поднесе на Спас Делев и се сблъска с Диме Димов. За Делев, останал сам срещу празната врата, остана най-лесното - да прати топката във вратата за 1:0.

След точно час игра Лудогорец стигна до втори гол. Влезлият от пейката Рик Джонатан отправи много хубаво центриране към наказателното поле, където Руан Круз надскочи с много Диме Димов и с глава направи резултата 2:0.

Лудогорец можеше да накаже за трети път Любенов в 69-ата минута. Сон излъга съперник и стреля в близкия ъгъл, ала шутът му намери левия страничен стълб.

Лудогорец - Локо София 2:0
1:0 Спас Делев 33
2:0 Руан Круз 60

Стартови състави:

ЛУДОГОРЕЦ: 39. Бонман, 16. Фон Витри, 15. Куртулуш, 24. Вердон, 82. Йорданов, 23. Дуарте, 20. Камара, 30. Нареси, 11. Видал, 90. Делев, 12. Руан

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Любенов, 4. Димов, 26. Диара, 12. Франко, 47, Ламбезе, 8. Славчев, 10. Николов, 3. Атска, 31. Станоев, 29. Аралица