3. Никола Спасов: Заслужено успяхме да ги накажем

Никола Спасов: Заслужено успяхме да ги накажем

Точката ни устройва, ЦСКА е фаворит за титлата, според наставника на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Никола Спасов е доволен от точката, която неговият тим успя да изтръгне от ЦСКА на „Тича”. Двубоят от 8-ия кръг завърши 1:1.

„В крайна сметка съм доволен, че взехме една точка в един мач, в който мисля, че бяхме доста равностойни. През първото полувреме създадохме повече чисти ситуации. В момента, в който създадохме тия ситуации, получихме този гол, който беше доста красив. Така е във футбола, ЦСКА са доста добър отбор. Важното е, че второто успяхме да изравним, късно изравнихме и не успяхме да отбележим втори. Равният в крайна сметка ни устройва, въпреки че ЦСКА цяло второ се стремяха да задържат. Успяхме да ги накажем съвсем заслужено. Създадохме доста други ситуации, но ми се иска да стават повече в игрова обстановка, отколкото при статични положения. Имаше красиви изпълнения, но не успя да се стигне до удар. Мисля, че нещата вървят положително”, коментира Спасов.

Според него ЦСКА е фаворит за титлата.

„В никакъв случай не изгубих вяра, изкарах централен защитник и пуснах атакуващ полузащитник, останахме с трима отзад. И докато не вкарахме гола, играхме с 4 човека в атака. Успяхме в последните 10 минути, рискът беше добър и момчетата добре отговориха на този риск. Справиха се физически и психически. Стенио дойде след много дълги пътувания, не е тренирал последните 2 седмици с отбора. Паланков - принудителна смяна на полувремето. Нямаме в момента много равностойни смени, хубавото е, че Марчин (Бургхардт) се включи положително, беше доста рисковано неговото влизане, важното е, че взехме 1 точка срещу лидера в първенството. Мисля, че ЦСКА ще бъде фаворит за шампион на България тази година. И да бяхме били, нямаше да е незаслужено”, добави Спасов.

Що се отнася до ситуацията в 21-ата минута, когато Тончи Кукоч игра с ръка в наказателното поле, наставникът на „моряците” каза: „Какво да я коментирам? Мачът се даваше по телевизията. Просто не я даде. Съвсем по друг начин тръгва мачът, така е преценил, не мога да го коментирам. Хората, които гледат по телевизията, по-добре могат да преценят.”

„Само с борба може да се печелят точки. Те са най-стабилният отбор в момента заедно с Лудогорец.”

В Черно море ще изпробват нов футболист през следващата седмица.

„Асама се казва момчето. Асама Атама с френски паспорт е. На проби ще бъде следващата седмица. Играел е във френското, за последно в белгийското първенство.”