3. Официално: Мач Етър - Черноморец няма да има

Официално: Мач Етър - Черноморец няма да има

"Виолетовите" подадоха уведомление до СТК, че няма да играят

Срещата от 27-мия кръг на родния шампионат между отборите на „Етър“ и „Черноморец-Бургас“, която трябваше да се проведе днес от 18:00 часа, официално няма да се състои. Това се случва поради подадено уведомление от отбора домакин до СТК към БФС, съобщиха от пресслужбата на Черноморец.

Допълнителна информация относно причините за непровеждането на футболната среща и последствията от това ще бъдат дадени от СТК на заседание, което ще се проведе на 16-ти /четвъртък/ от 16:00 часа в заседателната зала на БФС, уточняват бургазлии.

СТК също потвърди информацията. На официалния сайт на БФС бе поместено съобщение, от което става ясно, че централата изисква писмено становище за причините, поради които срещата не може да се състои, а освен това призовава оторизиран от ръководството на Етър 1924 представител на заседанието си в четвъртък.

Вчера стана ясно, че мачът няма да се играе поради липсата както на футболисти, така и на всякакви финансови средства у базирания във В.Търново клуб. “Футболистите са разпуснати до второ нареждане", каза административният директор Радин Хаджиев пред "Велико Търново Спорт". "Някои от тях са в чужбина, други са в България. Хотелът в Сливен е освободен”.

Той отказа да коментира какво ще става занапред и дали ще има мачове с Левски, Славия и Ботев (Пд), което обаче изглежда почти невероятно. “Мач с “Черноморец” със сигурност няма да има”, каза само Хаджиев.

Така за неявяването на днешния мач Етър 1924 ще запише служебна загуба с 0:3, а от актива му ще бъдат отнети три точки. Според нормативните документи на БФС при повторно неявяване отборът ще бъде изваден от групата, като досегашните му резултати се запазят, а на оставащите до края на първенството противници бъдат присъждани по 3 точки и служебни победи с по 3:0.

Отнемането дори и на три точки за днешния мач пък означава, че Етър 1924 вече и теоретически отпада от състава на “А” група.