3. Пътят на Лудогорец в Шампионската лига започна с точка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пътят на Лудогорец в Шампионската лига започна с точка (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Орлите” поведоха на Базел, но стигнаха до 1:1 на „Санкт Якоб Парк”

Лудогорец стартира участието си в груповата фаза на Шампионската лига с равенство. Разградчани и Базел стигнаха до 1:1 в двубоя от Група А, който се проведе на стадион „Санкт Якоб Парк”. С това реми Лудогорец направи няколко първи постижения за родния футбол. За първи път български отбор не загуби гостуване в групите на Шампионска лига и спечели точка навън. За първи път български отбор не загуби като гост на Базел на "Санкт Якоб Парк" в евротурнирите.

Шампионът на България поведе в резултата, но допусна изравнителен гол десет минути преди края на редовното време. През втората част домакините натиснаха сериозно съперника си, който бе приел играта в половината си.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

В другия двубой от групата Пари Сен Жермен и Арсенал също направиха равенство 1:1.

В началните минути на първото полувреме пред домакините се откри отлична възможност да излязат напред в резултата. Още в шестата минута исландският национал Биркир Бярнасон направи пробив, в наказателното поле подаде към Ренато Стефен, той отправи удар с пета, но Йордан Минев изби от голлинията.

Отборът на Базел владееше повече топката от българския си съперник – 55% от игровото време. Швейцарските атакуваха по-често, но Козчин Моци и компания успяваха да се справи със ситуациите пред Владо Стоянов.

Разградчани разчитаха на контраатаки. В 22-ата минута към Върджил Мисиджан бе отправен дълъг пас, нападателят се откъсваше сам, но вратарят Томас Вацлик излезе навреме и успя да избие топката точно пред очите на холандеца.

Именно след контра българският шампион нанесе своя удар точно в края на първата част. Голът падна след проява на гениалност от страна на Джонатан Кафу. Той получи топката пред пеналта, с елегантен финт с тяло преодоля Марек Сухи, навлезе и с техничен удар прати покрай Вацлик.

Домакините трябваше да извършат принудителна смяна. В 39-ата минута на мястото на Марко Янко влезе Сейду Думбия. Австрийският нападател получи контузия в дясното бедро.

Очаквано, отборът на Базел започна активно и агресивно второто полувреме. В 56-ата минута защитата на „орлите” се пропука сериозно. Стефен нахлу в наказателното поле и потърси Думбия. Владо Стоянов бе излязъл малко напред, но зад него позиция зае Натанаел и се намеси решаващо.

След това Сейду Думбия на няколко пъти опита късмета си с удари от близка и средна дистанция, но всеки път не успяваше да затрудни българския страж.

Лудогорец бе приел играта в половината си и се бранеше, като търсеше своите шансове на контра. На моменти разградчани съзнателно бавиха и накъсваха играта, с което предизвикаха гнева както на футболистите на Базел, които нервно реагираха при всяко падане, така и на феновете, които бурно освиркваха всеки път.

В крайна сметка натискът на домакините даде резултат.  80-ата минута Михаел Ланг центрира в наказателното поле, там Владо Стоянов не успя да избие добре и прати право към Стефен, който с удар от движение прати във вратата.