3. Пловдивският Локомотив сгази шампиона на Словения (видео)

Пловдивският Локомотив сгази шампиона на Словения (видео)

"Смърфовете" биха Марибор с 2:0, новият страж Андрей Павлов дебютира

Съставът на Локомотив (Пловдив) победи словенския шампион Марибор с 2:0 в първата си контрола на от втория подготвителен лагер в Анталия.

За „смърфовете” се разписаха Даксон, който откри резултата в 16-ата минута, а Илиян Йорданов оформи крайното 2:0 в двайсетина минути преди края на редовните 90.

Неофициален дебют за новия си клуб направи стража Андрей Павлов, който заедно със стрелеца Базил де Карвальо, единствен остана на терена през целия мач.

Спарингът бе изгледан на живо от старши треньорите на шампиона Литекс и лидера Лудогорец - Христо Сотичков и Ивайло Петев, които видяха отличния пробив и гол на бразилеца Даксон веднага след изтичането на първия четвърт час игра, а и натиск на „черно-белите” до почивката.

Така или иначе обаче българският клуб не стигна до нови попадения преди паузата, но след нея вкара още един гол и така реши крайния изход на мача.

В автор на второто попадение се превърна Илиян Йорданов, който в 72-ата минута се разписа след страхотен шут от далечна дистанция, навестил мрежата на словенците след рикошет в страничната греда.

Припомняме, че „черно-белите” преминаха през 24-часово премеждие, след като вчера пропътуваха с автобус над 1000-километровото разстояние от Пловдив до Анталия, понеже летището в Истанбул бе затворено заради лошите метеорологични условия.