3. Райков донесе първа победа на Черно море (ВИДЕО)

Райков донесе първа победа на Черно море (ВИДЕО)

"Моряците" нанесоха първо поражение на Локо (Пд) през сезона

Симеон Райков донесе първи успех за Черно море през настоящия сезон, побеждавайки с 1:0 тима на Локомотив (Пловдив). Голът на бившия играч на Левски бе достатъчен, за да бъде нанесена първа загуба на "смърфовете". След този успех отборът на Георги Иванов се изкачва на седмата позиция, като има пет точки в актива си.

Първото полувреме не предложи много положения. Първото по-интересно бе в четвъртата минута, когато До Кармо пое топката с гърди и стреля от въздуха, но ударът му мина покрай вратата на домакините.

В 18-ата минута Бергонси претендираше за това, че е бил спънат от Господинов. След изпълнение на пряк свободен удар вратарят изпусна топката, след което последва минимално съприкосновение с Бергонси, който падна в наказателното поле. Главният рефер може би правилно не отсъди 11-метров наказателен удар, тъй като полузащиниткът на Черно море падна прекалено леко.

В края на полувремето „моряците“ имаха възможност да открият резултата. Отново след центриране от свободен удар последва разбъркване в наказателното поле на Локо (Пд). Топката достигна до Бергонси, който със задна ножица се опита да отбележи, но ударът му мина покрай вратата.

В началото на втората част на терена се появи Симеон Райков. Домакините започнаха да играят по-активно и в 68-ата минута логично поведоха. Бергонси проби през центъра на терена и пусна топката наляво към Венков. Оттам защитникът на Черно море центрира в накзателното поле, където Господинов увисна, а Райков се възползва и отбеляза единственото попадение в срещата.

Локомотив не успя да отговори по никакъв начин, като единственото по-опасно положение за „смърфовете“ след попадението на Райков бе един удар на Камбуров от фаул, който премина над вратата на домакините.

След днешното поражение Локомотив (Пловдив) остава със седем точки след четири изиграни кръга.

11 1 Черноморец 3 1 0 2 3 : 4 -1 3
Започна изграждането на най-модерния стадион в България (ВИДЕО)

Първите дейности около строежа на „Армията“ вече са факт

Наш национал: При Илиан Илиев енергията в отбора е различна

„Трябва да изплуваме от тинята“

Караманджуков: Здравето на децата е на първо място

"Спортът е изключително важно нещо"

Иван Колев: Пет пъти излизаме сами срещу вратаря и нищо...

Ботев (Пд) пусна билетите за мача с Левски

От клуба припомнят, че в продажба са и пакетни пропуски за трите домакинства през октомври