3. Резервите на Черно море паднаха от румънския Дунаря

Резервите на Черно море паднаха от румънския Дунаря

Илиан Илиев пази титулярите за следобед

Черно море загуби от лидера в румънската втора дивизия Дунаря Кълъраш с 2:3 (1:2) в контролна футболна среща, играна днес в Турция.

Старши треньорът на варненци Илиан Илиев даде шанс за изява на повечето от резервите, тъй като следобeд предстои втора проверка за отбора срещу руския елитен Тосно, в която ще играят основно титулярите.

Българите поведоха в шестата минута, когато Марек Кузма получи пас в пеналта от дясно от Мартин Костадинов и вкара топката в мрежата.

След малко повече от половин час Илиас Хасани получава директен червен картон, но беше заменен от Атанас Зехиров и Черно море довърши мача с пълен състав.

Румънците стигнаха до обрат с два гола в края на първото полувреме, вторият от които от дузпа.

Малко след почивката Дунаря стигна до трето попадение при контраатака след грешка в средата на терена на Николай Минков.

В 79-ата минута юношата Румен Касабов оформи крайното 2:3 от фаул.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Емил Янчев, Румен Касабов, Лъчезар Йорданов, Радослав Василев, Марек Кузма, Хасани, Александър Маккуин, Диара, Мартин Костадинов, Николай Минков.