3. Рилецо и Вихрен завършиха 1:1 в Самоков

Рилецо и Вихрен завършиха 1:1 в Самоков

„Тотално ни разочароваха нападателите от нашия отбор в този мач", сподели след мача Иван Христов

В мач от ІV кръг за първенството на ЮЗ трета лига на стадион Искър в град Самоков се срещнаха отборите на местния Рилски спортист и Вихрен Сандански. Още в първите минути на срещата възпитаниците на Здравко Лазаров-Електричката подсказаха, че са дошли да спечелят четвърта поредна победа от началото на първенството и така да запазят едноличното си лидерство в групата. Атаките на гостите от Сандански се провеждаха най-вече по крилата, но ударите на Методи Костов, Александър Якимов и Владимир Кабранов не донесоха отбелязване на попадение. В са
 мия край на първата част на двубоя защитата на Вихрен сгреши и Ивайло Захариев успя да изпрати топката в мрежата зад Веселин Ганев за 1:0.

През втората част на срещата отново футболистите на Вихрен бяха тези, които диктуваха нещата на терена. В 57-ма минута Владимир Кабранов от фаул изпрати топката неспасяемо в мрежата на домакините за 1:1. Пропуските на Милен Златков,  Александър Якимов и Атанас Чепилов в редовното време и на Методи Костов в продължението бяха основната причина гостуващия тим да не спечели мача, който заслужаваше, и при това положение се завърна в Сандански само с една точка, изравнявайки се с Беласица Петрич, ФК Кюстендил и Марек Дупница, делейки първото място в таблицата.

„Тотално ни разочароваха нападателите от нашия отбор в този мач. Заради неточни удари през първото полувреме вместо 6:0 за Вихрен ние завършихме с един гол негатив. Успяхме само да изравним , и то от фаул, а не от игрова ситуация. Една единствена намеса на нашия вратар Веселин Ганев от фаул след удар на домакините. Жалко, че спечелихме в този мач само една точка, което не отговаря на показаната игра на терена. Отлично съдийство от главния съдия от Ивайло Ненков до резервния Вангел Вангелов. Дано бъдат назначаване такива обективни съдии на наши мачове”, сподели Иван Христов от треньорския щаб на Вихрен Сандански.

Веднага след това  треньорът на вратарите Иван Христов отпътува за София, където ще бъде на лекции втори семестър за получаване на лиценз.