3. Само глоба от ФИФА след доноса от Дания

Само глоба от ФИФА след доноса от Дания

Надеждата ни да избегнем лишаване от домакинство след маймунските звуци, чути на стадион "Васил Левски" в световната квалификация срещу Дания (1:1), се казва ФИФА. Централата ще гледа случая и ще се запознае с описаното от делегата.

В това е шансът ни, защото най-значимият инцидент с расизъм в София бе на мача България - Англия (0:3) през 2011-а. Но това бе европейска квалификация и ни наказа УЕФА (40 000 евро глоба), която администрира Евро 2012. Сега двубоят е "под шапката" на ФИФА и санкцията ще идва оттам. Прогнозите са, че няма да ни лишат от домакинство, а ще има само голяма глоба.

Делегатът на мача в петък Йоан Щраус (Израел) е описал инцидента. Той дори слезе от ВИП ложите на стадиона към първите редове около 70-ата минута, за да чуе и види случващото се. Щраус е напуснал мястото си в ложата след поредното оплакване от датската делегация във ВИП-а заради маймунски звуци, отправяни към Патрик Мтилига от гостите. Израелецът е написал в доклада, че обидите са идвали от "малцинство" от 30-те хиляди зрители. И е добавил, че организаторите са направили всичко по предписанията на ФИФА и УЕФА за предотвратяване на инцидента. Два пъти по уредбата на стадиона е отправяно предупреждение към феновете.

В същото време стана ясно, че и реферът Тони Шапрон (Франция) е чул обидите. При спиране на играта двайсетина минути преди края, арбитърът е обърнал внимание за тях на четвъртия съдия, а и е обмислял дали да не спре мача. Такива случаи вече има в световния футбол.

Същевременно Емил Гъргоров отпадна от групата на националите за гостуването на Чехия във вторник. Нападателят на "Лудогорец" не игра заради контузия и срещу датчаните, но надеждите бяха да се възстанови поне за сблъсъка в Прага. Нашите отпътуват днес с чартърен полет в 11 ч.

Планира се деца от българското училище в Прага да посрещнат отбора на летището. Националите ще се настанят в хотел "Хилтън". Мачът ще е от 21 ч наше време на стадион "Летна", който побира 20 800 зрители. За българите са отделени 2000 билета, като повечето вече са продадени. Чакат се емигранти от Германия, Унгария, Австрия, Словакия...

Домакините се надяват трибуните да бъдат пълни, след като за 3:1 с Малта в петък в Пилзен имаше над 10 000 фенове.

Разкритие: Локо (Сф) има нов треньор

Тунчев: Има разочарование

„Знаехме, че мачът ще се реши от статичните положения“

Генчев: Победата можеше да е по-изразителна

"Стояха добре до момента, в който допуснахме гола и бяхме наказани"

Героят на Левски: Чувството е неописуемо

„Надявам се, че и публиката се е забавлявала“

НА ЖИВО: Ботев (Враца) - Лудогорец 0:2

Гледайте и следете мача в Разград тук...

Вальо Илиев: Играхме добре, но ни липсваше ефективност

Според треньора на ЦСКА 1948 проблемът с неговия тим е чисто психически

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо