3. Славия с класика над лидера в Югозападната "В" група (СНИМКИ+ВИДЕО)

Славия с класика над лидера в Югозападната "В" група (СНИМКИ+ВИДЕО)

Миро Антонов блести с два гола и греда, а Електричката – с две асистенции

Славия спечели с класическото 3:0 последната си контролна среща от зимния подготвителен лагер.

„Белите” надиграха категорично лидера в Югозападната "В" група на помощния терен на помощния затревен терен в комплекс "Овча купел", но успяха да поразят съперниковата врата едва след почивката.

Преди нея пропуски пред стража Белчев направиха Петър Димитров, Живко Желев и Радослав Василев, който пропиля две изгодни положения за гол.

По време на паузата наставникът на столичани Вили Вуцов направи шест промени, а двама от появилите се футболисти бяха в основаната на първото попадение.

В 59-ата минута ветеранът Здравко Лазаров напредна по левия фланг и центрира към Мирослав Антонов, който откри резултата с глава.
Буквално в ответната атака Галин Иванов, появил се също като резерва, реализира и най-красивия гол в срещата.  Той направи това със страхотен изстрел от разстояние и покачи преднината на домакините до 2:0.

Класическият резултат пък бе оформен отново от Миро Антонов и то пак след пробив на Електричката отляво в 83-ата минута.

До края на спаринга Антонов, за чийто права "белите" и Лудогорец водят съдебен спор, можеше да оформи и своя хеттрик, но негов удар срещна гредата и така резултатът се запази.

Славия - Марек 3:0
1:0 Антонов (‘59)
2:0 Галин Иванов (‘60)
3:0 Антонов (‘83)

Стартови състави:

Славия: Петров, Филипов, М. Иванов, Желев, Атанасов, Генев, Сандански, Георгиев, Ливраменто, П. Димитров, Василев;
Второ полувреме: Петков, Събев, Кръстев, Янчев, Лазаров, Г. Иванов, Васев, Антонов, Дюлгеров, Ганчев, Тодоринов;

Марек: Белчев, С. Георгиев, Виячки, Пашкулев, Николов, И. Янчев, Андонов, Ценов, Христов, Георгиев, Кръстовчев;
Второ полувреме: Младенов, Йорданов, Велков, Артъков, Кралев, Томов;