3. Славия със спокойно 2:0 над Локо (Пловдив) в мач без особено значение (ВИДЕО)

Славия със спокойно 2:0 над Локо (Пловдив) в мач без особено значение (ВИДЕО)

Виктор Генев и Галин Иванов точни за "белите"

Отборът на Славия успя да се отърси от шока от отпадането от турнира за Купата на България през седмицата, след като днес се наложи с 2:0 над Локомотив (Пловдив) в мач от 24-ия кръг на "А" група, който е без кой знае какво значение за двата тима, които са си осигурили оставането в елита, а и не се борят за евротурнирите. Двубоят се игра на стадион "Славия".

Двубоят започна с по-активна игра на "белите", докато "смърфовете" бяха добре групирани в половината си, чакайки възможностите си на контраатака.

Така дойде 18-ата минута, когато Лазаров центрира от фаул в малкия пеналт, където Виктор Генев се извиси над всички и с глава даде аванс на своите.

След попадението столичани продължиха да са по-активни, а Ливраменто пропусна страхотна възможност да удвои аванса на своите, ала от 7-8 метра не успя да уцели вратата на Господинов.

В 27-ата минута пък дойде първата по-сериозна възможност за "смърфовете", след като Фераресо напредна мощно и шутира по диагонала, ала не успя да намери очертанията на вратата на Петков.

В самия край на полувремето "белите" можеха да поведат с 2:0, след като Даниел Златков засече с глава центриране на Здравко Лазаров от фаул, но не успя да уцели вратата на гостите.

Втората част обаче започна отлично за Славия, тъй като в 50-ата минута Мацуй намери Галин Иванов в предни позиции, крилото смени рязко посоката и с удар в далечния ъгъл покачи на 2:0.

Няколко минути след това Иванов можеше да се разпише и за 3:0, но направи страхотен пропуск от няколко метра.

След това положение обаче темпото на игра спадна значително и двубоят изглежда се доиграваше. Двамата треньори набързо направиха всичките си смени, а положенията пред двете врати бяха истинска рядкост.

В 82-ата минута "смърфовете" успяха да намалят резултата, след като Костадин Марков засече с глава центриране в пеналта на столичани, но се оказа, че той е бил в засада и голът не бе зачетен.

До края на мача нови попадения не паднаха и така Славия победи Локо (Пловдив) с 2:0 в мач без особено значение.

13 Ботев Вр 24 5 6 13 14:39 -25 21
14 Миньор Пк 23 4 5 14 14:36 -22 17
15 Етър 23 4 4 15 18:53 -35 16
16 Монтана 24 3 4 17 23:42 -19 13
Започна изграждането на най-модерния стадион в България (ВИДЕО)

Първите дейности около строежа на „Армията“ вече са факт

Наш национал: При Илиан Илиев енергията в отбора е различна

„Трябва да изплуваме от тинята“

Караманджуков: Здравето на децата е на първо място

"Спортът е изключително важно нещо"

Иван Колев: Пет пъти излизаме сами срещу вратаря и нищо...

Ботев (Пд) пусна билетите за мача с Левски

От клуба припомнят, че в продажба са и пакетни пропуски за трите домакинства през октомври