3. Страничен съдия подари точка на Левски в груб мач на "Тича"(ВИДЕО+СНИМКИ)

Страничен съдия подари точка на Левски в груб мач на "Тича"(ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море и „сините” завършиха наравно 1:1 във Варна след куп спорни ситуации

Отборите на Черно море и Левски завършиха наравно 1:1 на „Тича” в най-интересния мач от 19-ия кръг на „А” група „News7 футболно първенство”.

Двубоят бе изключително груб и изнервен, а главният рефер Ивайло Стоянов определено изпусна юздите, след като позволи опасна игра и показа куп жълти картони. Освен това със спорните си отсъждания на няколко пъти предизвика гнева на треньорските щабове на двата тима. В главно действащо лице обаче се превърна страничният съдия Веселин Мишев, който не видя очевидна засада при изравнителното попадение на „сините”.

Двата отбора се хвърлиха здраво в мача още от самото му начало.

Окрилени от сериозната подкрепа на феновете, домакините се впуснаха в атака и още в 9-ата минута успяха да открият резултата, след като Георги Божилов засече перфектно с глава центриране от корнер на Георги Илиев. Стражът на столичани Пламен Илиев обаче не се намеси по най-добрия начин, след като не успя да изчисти центрираната на близката греда топка.

Това бе и първото попадение за възпитаниците на Георги Иванов през пролетта.

Три минути по-късно обаче дойде най-спорният момент в мача. След центриране на Даниел Димов от централната линия, Прохазка отклони топката с глава и тя попадна в краката на намиращия се в положение на засада Рене Михелич, който с технично изпълнение успя да прехвърли Георги Китанов от около 15 метра. Ситуацията бе още по-куриозна тъй като освен словенеца, Базил де Карвальо също бе зад гърба на отбраната на варненци, но страничният рефер Веселин Мишев не реагира по никакъв начин.

Играта се изнерви допълнително след изравнителното попадение и до края на срещата чисто футболните моменти бяха изключителна рядкост.

Най-чистата ситуация до почивката се откри пред Гари Родригес, който бе намерен непокрит в наказателното поле на Черно море. Холандецът обаче се засуети и топката му бе отнета от Комел.

Родригес продължи да представя най-голяма опасност за домакините и през втората част.

В 56-ата минута след отлично дълго подаване на Пламен Илиев, холандският футболист нахлу на скорост отляво в наказателното поле на „моряците”, но ударът му премина встрани от вратата.

Страхотен рефлекс на Георги Китанов в 73-ата минута пък запази резултата отново след удар на Родригес от малък ъгъл.

В самия край на срещата домакините пропуснаха златен шанс да излязат крайни победители след като Георги Илиев намери Миро Манолов в наказателното поле на Левски. Нападателят на варненци получи топката с гръб към вратата и веднага стреля, но стражът на „сините” съумя да избие в корнер.

Секунди преди последния съдийски сигнал гостите имаха претенции за дузпа, след като резервата Жоао Силва бе съборен в наказателното поле на Черно море, но главният съдия Ивайло Стоянов остана безмълвен.

По този начин двата тима си поделиха по точка, която е добре дошла за отбора на Черно море, който заема 12-а позиция със 17 точки, докато за Левски това е второ поредно равенство след грешната стъпка срещу Монтана на „Герена”. „Сините” имат актив от 42 точки, които им отреждат второ място.