3. Третодивизионен руски тим победи Черно море в контрола

Третодивизионен руски тим победи Черно море в контрола

"Моряците" загубиха с 2:3 от Солярис в приятелска среща, с която варненци запълниха дупката в програмата.

Черно море загуби с 2:3 от Солярис в контролна среща, с която варненци запълниха дупката в шампионата.

Първото полувреме не предложи кой знае какви футболни достойнства, като първи, до гола можеха да стигнат гостите от Русия след хубав удар на Родин в 28-мата минута. Втората част предложи повече динамика и борба, както и пет гола.

Първи поведоха в резултата "моряците" чрез Илиян Неделчев, който се разписа в 47-мата минута след точна добавка дошла след рикошет и удар на Маркович.

Третодивизионият руски тим се върна в мача бързо само осем минути след гола на Черно море. В 55-тата минута Родин среля по диагонала и изравни за 1:1.

Старши треньорът на "моряците" Никола Спасов реагира мигновенно след изравнителното попадение и пусна четирима от основните футболисти на отбора в игра.  В игра за "Черно море" влязоха Георги Илиев, Матиас Курьор, Педро Еуженио и Владислав Романов. Резултата не закъсня и само четири минути след това варненци отново излязоха напред в резултата. Този път автор на гола отново бе Родин, но този път той вкара в собствената си врата след като засече центриране на Живко Петков.

В 78-мата минута руснаците отново се върнаха в двубоя след хубав удар на Денис Горбунов. Десет минути по-късно пък грешка в защитата на Черно море позволи на Поварницин, да излезе очи в очи с Чанович и да го прехвърли с техничен шут фиксирайки крайното 2:3.