3. ЦСКА надигра Лудогорец, но остана без гол в 10-и пореден мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА надигра Лудогорец, но остана без гол в 10-и пореден мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Стефан Николич фиксира нулевото равенство с фрапиращ пропуск през второто полувреме

Въпреки че беше много агресивен, пременен и създаде 7 положения срещу 1, ЦСКА остана без гол и съответно без победа в 10-и пореден мач през 2015 г. На своя стадион „червените” не успяха да победят шампиона и лидер в класирането Лудогорец, който е само на победа от 4-а поредна титла. Двубоят от 29-ия кръг на "А" група на "Армията" завърши 0:0.

След като започна с нулево реми в Стара Загора преди седмица, сега новият треньорът на ЦСКА Любослав Пенев дебютира пред собствена публика със същия резултат. Фрапиращ пропуск на Стефан Николич в заключителните минути попречи на „армейците” да постигнат първа победа над Лудогорец в историята. И 12-ият опит за това се оказа неуспешен.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

ЦСКА беше по-агресивният отбор през нулевото първо полувреме. Коварен удар на Борис Галчев в 15-ата минута премина съвсем близо до десния ъгъл на Владо Стоянов.

Реферът прекъсна мача за 5 минути в началото на второто полувреме заради лоша видимост, причинена от хореографията на „червените” фенове.

ЦСКА беше още по-близо до гола след почивката, но Апостол Попов засече над вратата от непосредствена близост, а фрапиращ пропуск направи Стефан Николич, който излезе сам срещу вратаря Стоянов в 77-ата минута и не успя да го преодолее.

Лудогорец завърши мача с 10 души заради втори жълт картон на Александър Барт в 88-ата минута.

Мачът на „Армията”, където дойдоха около 8000 души, започна с предпазливи действия отстрана на двата отбора. ЦСКА се опитваше да владее повече топката и с удари от разстояние да създаде напрежение за Владо Стоянов. Два последователни опита на Тончи Кукоч бяха отразени от вратаря, а воле на Стивън Сънди най-много затрудни националния страж преди първия половин час.

Лудогорец действаше на контраатака, но разградчани бяха разколебани от добре подредената „армейска” защита. Играчите на Дерменджиев пробваха няколко далечни удари, които бяха крайно неточни.

Почивката дойде след по-агресивна игра на ЦСКА.

Гол на Лудогорец с подновяването на играта справедливо беше отменен заради засада на Кишада.

Хореографията на сектор „Г” този път беше по-мощна. Облаци гъст дим покриха „Армията”, което накара реферът Никола Попов да спре мача от 48-ата до 53-ата минута.

А ЦСКА заигра още по-добре и в 58-ата минута Тони Силва можеше да порази вратата на Владо Стоянов, след като се пребори с Ангуло, но прати покрай ъгъла от чертата на пеналтерията.

Две минути по-късно най-чистото положение дотогава за „червените” пропусна Апостол Попов. Той засече центриране от фаул, назначен за нарушение на Ангуло срещу развинтилия го Силва, но на сантиметри над напречната греда.

Надлъгването продължи. Нищо не подсказваше как ще завърши мачът.

ЦСКА можеше да излезе с едни гърди напред в 77-ата минута. Фрапиращ пропуск направи Стефан Николич. Чудесен авантаж позволи на Жуан Фелипе да изведе Николич абсолютно сам срещу Владо Стоянов. Но черногорският нападател бе разколебан от вратаря, който спаси удара в обратния ъгъл с крак.

Домакините получиха допълнително предимство в 88-ата минута, когато Александър Барт получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу току появилия се Бъркляча.

Но Лудогорец беше по-близо до гола в добавеното 8-минутно продължение. Златински от свободен удар и резервата Хамза опитаха да накажат „червените”, но биха в аут. Тони Силва пък пропусна последната ситуация пред вратата на Стоянов.

Така, ЦСКА остана на 4-ото място с равни точки (48) и мач повече спрямо третия Литекс, който приема Ботев в понеделник. Лудогорец е първи с 59 точки, с 8 повече от Локо (Сф), който е домакин срещу Берое също в понеделник. Разградчани са на победа от 4-а поредна титла. В следващия кръг те приемат железничарите.