3. ЦСКА пак би Чавдар (Бяла Слатина)

ЦСКА пак би Чавдар (Бяла Слатина)

ЦСКА победи Чавдар (Бяла Слатина) в контролна среща, която се игра в град Правец. Армейците играха по-добре от своя съперник и владееха инициативата.

ЦСКА победи Чавдар (Бяла Слатина) в контролна среща, която се игра в град Правец. Армейците играха по-добре от своя съперник и владееха инициативата. Единственото попадение бе дело на капитана Тодор Янчев, който се разписа във 2-ата минута след подаване на Грегъри Нелсън.

Двата отбора се срещнаха точно преди подновяването на шампионата. На 19 февруари ЦСКА победи с 2:1 в Елин Пелин. Попаденията тогава за "червените" отбелязаха Тонев и Шеридън.

Днешният мач започна страхотно за армейците. Само две минути след началния съдийски сигнал Тошко Янчев даде преднина на своя отбор. Грегъри Нелсън направи добър пробив отляво и подаде остро в наказателното поле. Там Маркиньос остави за включилия се Янчев, който вкара за 1:0.

В 4-ата минута Петър Стоянов центрира към Емил Гъргоров, който с глава прати топката в страничната греда и вратарят на Чавдар хвана топката. В 9-ата минута Маркиньос с удар от дистанция затрудни стража на Чавдар, който не успя да улови топката, но притичалият Стоянов не съумя да удвои преднината.
Минута преди това Тодор Янчев също опита да изненада Петков и само липсата на късмет лиши капитана от отбелязването на второ попадение. В 27-ата минута след центриране от ъглов удар Петър Стоянов отклони топката с глава, но вратарят успя да избие. В 35-ата минута армейците получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Зад топката застана Гъргоров, но ударът ми бе неточен. Малко след това Четин Садула стреля силно, но шутът ми мина над напречната греда. Минута преди края на първото полувреме Благой Макенджиев се намеси решително срещу озовалия се сам срещу него Василев и спаси силния удар.

На полувремето в състава на ЦСКА бяха направени няколко промени. Маркиньос отстъпи мястото си на централния нападател Килиън Шеридън. Юношата на червените Ангел Грънчов замени Апостол Попов, а голмайсторът от първото полувреме Тодор Янчев бе сменен от Томи Костадинов. Още един юноша се появи в игра, Милен Кикарин замени Коста Янев. Станко Йовчев влезе на мястото на Емил Гъргоров, а Борислав Николов зае мястото на Грегъри Нелсън. Георги Амзин и Владимир Иванов замениха съответно Фабрицо Грило и Четин Садула.

През второто полувреме головите опасности пред двамата вратари почти липсваха и не се стигна до нови попадения. Единствено в 78-ата минута след центриране Григоров от състава на Чавдар се извиси над всички и стреля, но топката мина на сантиметри от целта.