3. Вили Вуцов излъга Гонзо с гол на златна резерва (СНИМКИ+ВИДЕО)

Вили Вуцов излъга Гонзо с гол на златна резерва (СНИМКИ+ВИДЕО)

Славия победи Черно море с 1:0 с красиво попадение на Антонио Ливраменто

Славия победи Черно море с 1:0 на „Овча купел” в среща от 18-ия кръг на А група „News7 футболно първенство”. Антонио Ливраменто влезе като резерва за „белите” на почивката и само 8 минути по-късно вкара красивото победно попадение за „белите”. Загубата остави Черно море в опасната зона, а Славия продължи отличната си серия през пролетта.

Над 1000 фенове на „белите” викаха за своите на „Овча купел”, а 13 угрижени привърженици подкрепяха Черно море от трибуната за гости.

Галерия от мача вижте ТУК!

През първата част Славия имаше надмощие, но опасните ситуации пред двете врати бяха много малко.

Веднага след центъра Димо Атанасов изведе Миро Антонов сам срещу вратаря, но Георги Китанов с крак захлупи топката под себе си при удара и спаси.

До към 10-ата минута в играта на домакините имаше живец и Черно море бе принуден да се брани близо до своята врата.

Последваха по-спокойни минути, в които непрестанните центрирания към вратата на гостите не носеха заплаха.

Полувремето вече бе преполовено, когато Миро Антонов открадна от Росен Колев, напредна, ла изпусна момента да пусне на Ради Василев и Колев се върна, за да му избие.

Сашо Александров бе много активен за Черно море, но стреля от дистанция покрай гредата.

Пред другата врата Янчев, Галин Иванов и Попара направиха отлична триходова атака, но Попара шутира от пеналта над гредата.

Едва в края на първата част играчите на терена покачиха адреналина по трибуните.

В 36-ата минута Манолов овладя и падна на тревата, Гонзо и целият щаб на гостите поискаха дузпа, но съдията Калин Людмилов замълча.

Черно море пропусна две положения набързо точно преди почивката, а Стефано Кунчев направи две добри спасявания.

Първо стражът на „белите” със сетни сили извади в корнер изстрел на Идалго в долния десен ъгъл, а после Георги Илиев завъртя хитро към близкия ъгъл директно от корнера, но вратарят внимаваше и пак спаси.

В следващата атака Попара открадна от Георги Илиев, подаде на Ради Василев, който сам срещу Китанов стреля покрай гредата.

Велислав Вуцов направи една промяна на почивката и тя реши мача. Темпераментният треньор извади Миро Антонов и пусна друго ново зимно попълнение – Антонио Ливраменто.

8 минути след паузата Ливраменто донесе трите точки на Славия. Галин Иванов центрира отдясно и Ливраменто заби под гредата с красив удар за 1:0.

Точно преди попадението се случи и най-спорният момент в мача. Георги Илиев центрира за Паломино, който се разписа, но попадението беше спорно отменено за засада на венецуелеца.

Веднага след гола на домакините Попара изведе Ливраменто, който опита прострелно центриране и Комел с плонж едва не си вкара автогол, но успя да избие в корнер.

В средата на втората част Кунчев излезе и изчисти пред Георги Илиев, а претенциите за дузпа на Гонзо отново не бяха уважени.

До края Живко Желев веднъж изчисти с глава от голлинията, но „моряците” не създадоха нито едно друго чисто голово положение и загубиха мача.

Славия е на осмо място с 23 точки, а Черно море остава в зоната на изпадащите с 16 точки на 13-та позиция.