2. Бойни спортове
  3. Стойка Петрова срещу Станимира Петрова на финала на държавното по бокс

Стойка Петрова срещу Станимира Петрова на финала на държавното по бокс

Съперничките на двете не се качиха на ринга

В залата на стадион "Локомотив" в София продължават срещите от първия кръг на държавното лично-отборно първенство по бокс за жени и девойки, което е валидно и за купа България. Най-важната новина от днешния ден е, че утре на финала в категория до 51 килограма ще кръстосат ръкавици европейската шампионка Стойка Петрова и световната шампионка Станимира Петрова, които и днес, както и вчера, спечелиха срещите си без борба.

Петя Цонева (НСА) не се качи на ринга срещу Стойка Петрова (Русе), а Мария Коева (Кико) също не излезе срещу Станимира Петрова (СашХр). Така утре сутринта на финала Стойка Петрова и Станимира Петрова ще изиграят първия си мач на турнира. Балансът в досегашните срещи между двете известни български боксьорки е 1:1 победи.

В последната среща между двете на турнира "Балкан" в София световната шампионка Станимира Петрова победи Стойка Петрова. В категория до 48 килограма Венелина Поптолева /Ботев/ победи убедително по точки Марина Буюклиева /Русе/ с 3:0 съдийски гласа. Утре финалните срещи започват в 10,00 часа.