2. Челси
  3. Челси и Арсенал започват с 15 минути закъснение, вижте съставите

Челси и Арсенал започват с 15 минути закъснение, вижте съставите

Венгер започва с много атакуващ състав срещу Жозе Моуриньо, над когото няма нито една победа

Голямото дерби от 7-ия кръг на Висшата лига между Челси и Арсенал ще започне с 15-минутно закъснение заради избухнал пожар в сектора за гостуващата агитка на „Стамфорд Бридж”. Това е наложило за кратко да бъде спрян достъпът на феновете до трибуната, което накара организаторите да отложат началния час на мача за 16:20. Освен това, част от феновете са имали транспортни проблеми и не са могли да стигнат навреме до "Стамфорд Бридж".

Иначе Моуриньо и Венгер вече избраха своите стартови 11. Специалния дава шанс на Шюрле като титуляр и оставя Вилиян на пейката. Диего Коща отново ще води атаката, а Дидие Дрогба не е в групата.

Венгер залага на атакуващ стартов състав с Уелбек като централен нападател и Санчес, Йозил и Касорла зад него.

Съставите на Челси и Арсенал за лондонското дерби:

Челси: Куртоа – Иванович, Кейхил, Тери, Аспиликуета, Матич, Фабрегас, Шюрле, Оскар, Азар, Коща
Резерви: Чех, Филипе Луис, Зума, Оби Микел, Салах, Вилиян, Реми
Мениджър: Жозе Моуриньо

Арсенал: Счесни – Чембърс, Мертезакер, Кошчелни, Гибс, Фламини, Уилшър, Касорла, Йозил, Санчес, Уелбек
Резерви: Мартинес, Монреал, Коклен, Росицки, Окслейд-Чембърлейн, Кембъл
Мениджър: Арсен Венгер
Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)