2. Черно Море
  3. Берое 3 г. е без победа срещу Морето вкъщи

Берое 3 г. е без победа срещу Морето вкъщи

Последната победа на заралии над варненци е на 21 април 2013 г. с 1:0

Кандидат-претендентът за сребърните медали в "А" група Берое се надява да се върне на пътя на победата в днешното си домакинство на Черно море. Заралии обаче не могат да разчитат на сигурни 3 точки, след като под Аязмото идва традиционно труден съперник, пише вестник "7 дни спорт".

Статистиката сочи, че през последните няколко сезона се очертава тенденция Черно море да е най-трудният гост на Берое. Последните три мача в Стара Загора между двата отбора са завършвали наравно - два пъти 1:1 и веднъж 0:0. Последната победа на Берое над варненци е на 21 април 2013 г. с 1:0 след попадение на Георги Андонов в 3-ата минута.

За днешния мач треньорът на домакините Петър Хубчев не може да разчита на трима основни футболисти, които са наказани - Иво Иванов, Елиаш да Силва и Исмаил Иса. Освен тях тримата в тима ще има и още една промяна, след като извън групата е Стивън Петков. "Любимецът" на Хубчев, който редовно е сменян през първото полувреме, този път няма да играе, а на негово място ще почне Емин Ахмед.

В същото време Черно море пристигна в Стара Загора без дефанзивния халф Марк Клок. Холандецът продължава да изтърпява наказание, като той е най-големият отсъстващ. Варненци ще разчитат на традиционното 4-3-3. Една от малкото промени, които ще направи Никола Спасов, е включването на Симеон Райков за сметка на Владислав Романов, който игра слабо срещу Левски.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)