2. Черно Море
  3. Берое U19 обърна Черно море до 2:1

Берое U19 обърна Черно море до 2:1

Берое“ U19 успя да обърне мача срещу „Черно море“ от Елитната група до 19 г. и победи с 2:1.

"Берое“ U19 успя да обърне мача срещу „Черно море“ от Елитната група до 19 г. и победи с 2:1, съобщи сайтът на старозагорския клуб. Двата тима изиграха много добър двубой с редица голови положения пред двете врати, но домакините се оказаха по-настоятелни и спечелиха заслужено мача от 13 кръг.

Първото полувреме бе равностойно, но гостите от Варна успяха да излязат напред в резултата. В 28-та минута Валентин Йосков се възползва от неразбирателство в отбраната и откри резултата с удар от малкото наказателно поле. „Беройци“ също създадоха няколко реални опасности, но така и не успяха да отбележат.

През втората част момчетата на Иван Гаджев играха много по-добре от своя съперник и успяха да изравнят десет минути след подновяване на играта. Ивелин Илиев проби от ляво, навлезе в пеналта и пусна към Димитър Видев, който прати топката в мрежата с удар от точката за ичпълнение на дузпа – 1:1. До края на двубоя домакините търсеха победата и на няколко пъти бяха изключително близо до нов гол. Амбицията им бе възнаградена в последната минута на двубоя. Цветелин Атанасов овладя топката пред наказателното поле и намери Ивелин Илиев, който премина през цялата отбрана на гостите и прати топката в мрежата със силен шут, с което донесе и победата на своя отбор – 2:1.

Така „Берое“ до 19 г. събра актив от 20 т. и се намира на 8 място във временното класиране. В следващия кръг тимът гостува на „Левски“ в София, а двубоят е насрочен за 22 ноември от 14 ч.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)