2. Черно Море
  3. Младшата на Черно море стартира пролетния дял с победа

Младшата на Черно море стартира пролетния дял с победа

В събота от 14:00 часа тимът, който вече излезе шести в класирането, приема Дунав (Русе)

В среща от 18-я кръг на Елитната ни футболна група до 17 години, юношите-младша възраст на „Черно море“ победиха като гости с 2:1 връстниците си от „Спартак“ (Плевен).

След слабо първо полувреме на тежкия и неравен терен в Плевен, в което съдията не отсъди 100 процентова дузпа за варненци, интригата бе оставена за втората част, която бе далече по-интересна.

В 52-та минута след образцова контраатака Калоян Диев изведе „моряците“ напред. 4 минути по-късно домакините успяха да изравнят резултата, след като се възползваха от грешка в отбраната на гостите.

Точка на спора в 70-та минута сложи Георги Георгиев, който завърши отлично многоходова атака на варненци.

В последните минути „моряците“ можеха да направят успеха си по-изразителен, но пропуски направиха Димов и Венциславов.

За Медийна група „Черно море“ наставникът Георги Попов заяви, че е доволен от показаното след почивката, тъй като първото полувреме са го проспали. Според наставника през втората част с поведението си на терена неговите момчета са показали, че желаят повече победата и са я постигнали с дух и желание.

В събота от 14:00 часа „Черно море“, който вече излезе шести в класирането, приема състава на „Дунав“ (Русе).

„Черно море“ U17: Иван Дюлгеров, Мартин Станков, Ертан Томбак, Кр. Арсовски, Добромир Добрев, Емил Янчев (к), Георги Георгиев (72‘ Даниел Димов), Влад Михайлов (80‘ червен картон), Илан Илиев (60‘ Никола Тодоров), Дейвид Венциславов (65‘ Ивелин Маджаров), Калоян Диев (55‘ Данаил Димов).

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)