2. Черноморец (Бс)
  3. Здравков: Не трябваше да губим точки

Здравков: Не трябваше да губим точки

Търсехме гола от 46-ата минута до последната – 94-ата

Старши треньорът на Ботев (Вр) Антони Здравков заяви, че малшансът пред гола е лишил неговите възпитаници от целта, която е преследвал в мача срещу Черноморец – да не загуби. Двубоят във Враца завърши с поражение на домакините с 0:2.

„В два варианта видях играта. Едно плахо първо полувреме, изпъстрено с много напрежение у нашите футболисти. Можехме още в началото да открием, след това допуснахме две грешки в защита. През второто играхме по съвсем различен начин. Търсехме гола от 46-ата минута до последната – 94-ата. Създадохме доста положения пред вратата на Черноморец, не успяхме да реализираме нито едно, което е проблем. Защото бях сигурен ,че ако бяхме изравнили, щеше да и победим. Казах им на полувремето да променят мисленето си и бързината. Нещата се получиха, просто ни липсваше голът. Загубихме мач, в който не трябваше да губим точки. През второто мисля, че и малшансът, и липсата на концентрация ни попречи”, коментира Здравков.

Той има само една претенция към рефера Владимир Вълков от Пловдив.

„Аз лично имам една единствена претенция. При ситуацията с Рангелов, където излезе пред защитника, гърдира и не му остави друг избор освен да го фаулира. Нямаше какво друго да направи освен да го избута. За мен беше грешка, че не свири дузпа. Иначе може би там при втория гол топката беше излязла в тъч. Ясно, че грешка на Митов и Жайро, не се разбраха.”

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец