2. Други спортове
  3. Борците на "Ловеч" ликуваха с купа "Атанас Комшев"

Борците на "Ловеч" ликуваха с купа "Атанас Комшев"

Борците на "Ловеч" ликуваха с отборния трофей "Атанас Комшев" на държавния шампионат в Пловдив. Тимът спечели 5 титли и оглави класирането с 68 т. Техни подгласници стараха "Васил и Георги Илиеви" (Кн) с 57 т. и "Рилски спортист" (Самоков) с 51 т.

Борците на "Ловеч" ликуваха с отборния трофей "Атанас Комшев" на  държавния шампионат в Пловдив. Тимът спечели 5 титли и оглави класирането с 68 т. Техни подгласници стараха  "Васил и Георги Илиеви" (Кн) с 57 т. и "Рилски спортист" (Самоков) с 51 т.

В най-интригуващия финал състезателят на "Ловеч" Венелин Венков (55 кг) победи с 2:1 части (2:0, 0:1, 2:0) новото попълнениие на шампионите Александър Костадинов. Изненадата поднесоха борците на „Васил и Георги Илиеви”. В кат. До 96 кг Владислав Методиев, който преди 2 г. бе в разширения състав на националиния отбор, срази титуляра и бронзов медалист от световното през 2006-а Калоян Динчев с 2:0 части (1:0, 2:0). А при 66-килограмовите Емилиян Тодоров надви Емил Милев с 1:2 (2:0, 0:1, 2:0) и бе обявен за най-резултатет състезател.

Очаквано бронзовият олимпийски медалист Явор Янакиев ("Ловеч") стана първи в кат. до 74 кг след 2:0 части (2:0, 2:0)  срещу Илиян Георгиев ("Ловеч") и взе приза за най-техничен състезател. Той получи и специалната награда на генералния спонсор на федерацията "Бул Инс" - DVD плеър. Тя му бе връчена от Петрозар Петков, генерален директор и председател на съвета на борда на директорите на застрахователната компания.

Финалите изгледа спортният министър Свилен Нейков и неговият заместник Лазар Каменов. По време на официалната церемония по откриването на шампионата президентът на БФ Борба Валентин Йорданов бе награден с почетния знак на Пловдив.

Утре в залата по тенис са схватките в свободната борба и останалите 4 категории при жените, съобщиха от БФБорба.