2. Други спортове
  3. Борците от Сливен с шест медала от Международен турнир

Борците от Сливен с шест медала от Международен турнир

Турнирът е традиционен и тази година събра състезатели от 25 клуба от страната и 5 извън граница

Пресиян Михов бе обявен за най-техничен състезател на Международния турнир по борба за момчета "Злати Ройдев" в Гълъбово.

Специалният приз бе отреден на сливналията, след като заслужи и златния медал в категория до 53 килограма, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

От възпитаниците на Кирил Димитров с титла се окичи и Илиян Димитров. Той победи конкуренцията в категория до 73 килограма. Актива на сливенските борци допълват сребърното отличие на Момчил Колев – 85 кг и бронза за Кристиян Пеев – 42 кг, Венелин Великов – 47 кг и Михаил Георгиев – 53 килограма.

Турнирът в Гълъбово е традиционен  и тази година събра състезатели от 25 клуба от страната и 5 извън граница. Сливен участва с 12 борци, като шест от тях станаха медалисти.

„Доволен съм от класирането. Момчетата  имаха възможност за още поне две отличия. А тези , които станаха трети в категориите, можеха да се окичат с медали от по-благороден метал”, каза треньорът Кирил Димитров.