2. Други спортове
  3. Бронзов медал за младите ни борци в Самоков

Бронзов медал за младите ни борци в Самоков

Бронзов медал спечелиха младите ни борци във втория ден на европейското за юноши и девойки в Самоков.

Отличието донесе Крум Чучуров при най-леките в кат. до 55 кг на свободния стил. В спор за медала националът надделя над Игор Кавалджи (Украйна) с 2:0 части (2:1,2:1).

Другите трима български борци не успяха да преодолеят репешажите за бронза. Още в първия кръг на пресявките Михаил Янев (66) отстъпи на Ищван Гулас (Унгария) с 0:2 (0:3,0:1) и отпадна. В кат. до 84 кг. Валентин Софияди отстъпи на поляка Роберт Баран и също приключи участието си.

При тежките до 120 кг. Даниел Янков падна от турчина Таха Агул - 0:2.

Днес стартират девойките в първите 4 категории, като на тепиха ще излезе бронзовата медалистка от последното европейска Тайбе Юсеин (59 кг.), която тази година дебютира и със сребро при жените. Участието си ще започне и Десислава Кънева (44 кг), също трета от европейско първенство, съобщават от БФБорба.