2. Други спортове
  3. Добруджа спечели купата на България по хандбал при мъжете

Добруджа спечели купата на България по хандбал при мъжете

Добруджа спечели купата на България по хандбал при мъжете, след победа във финалния мач срещу Шумен с 25:21

Добруджа спечели купата на България по хандбал при мъжете, след победа във финалния мач срещу Шумен с 25:21. За победителите най-резултатен бе Христо Йорданов с 8 гола. За Шумен с по 5 попадения се отчетоха Никола Карастоянов и Стефан Стефанов. Двата отбора изиграха равностойно и много оспорвано първо полувреме. Мачът бе динамичен, на бързи обороти, а двата тима представиха приятен за гледане хандбал. През цялата първа част резултатът се движеше гол за гол и нито един от съперниците не успя да вземе предимство. Минута преди края на полувремето Шумен поведе в резултата и се оттегли на почивката с гол аванс.

Добруджанци започнаха вихрено второто полувреме и напрактика до 15-та минута на втората част решиха изхода от двубоя, след като реализираха 4 безответни гола и поведоха с 20:15. Отлични прояви на вратите и на двата отбора имаха вратарите Иван Иванов - Змея от Добруджа и Исмет Хаджиев на Шумен. Победителите бяха подкрепяни през целия мач от солидна агитка от Добрич. Носителите на купата на България бяха наградени от кмета на Варна Кирил Йорданов.