2. Други спортове
  3. Етър 64 е последният полуфиналист в турнира за Купата

Етър 64 е последният полуфиналист в турнира за Купата

Домакините стартираха с три безответни гола

Етър 64 надделя над гостуващия Сливница с 34:26 (14:10) във Велико Търново и се класира за полуфиналите на турнира за купата на България по хандбал за жени.

Рекордьорът с 13 трофея от надпреварата доминираше през цялата среща и заслужено стигна до успеха.

Домакините стартираха с три безответни гола и до края на изпусна водачеството в резултата, като усилията на гостенките стигнаха единствено до намаляване на пасива на 7:8 гола в 20-ата минута.

След почивката Етър поддържаше преднина от 7-8 гола и доигра спокойно двубоя, въпреки отсъствието две от лидерките в състава Александра Замишляк и Антония Симеонова, която изтърпяваше наказание.

Най-резултатна за победителките беше Миглена Христова с 9 попадения, а Мария Спиридонава добави 7. За Сливница с 12 гола се отличи Анита Иванова. На полуфиналите на 7 март Етър ще играе срещу Шумен, а защитаващият трофея си Бъки ще играе срещу Свиленград. Домакинът на Финалната четворка ще бъде определен по-късно, като срокът за заявки е до 20 декември, а досега кандидатура са подали Шумен и Велико Търново.