2. Други спортове
  3. Хандбалните ни националки победиха Косово

Хандбалните ни националки победиха Косово

Националките на България по хандбал за жени биха с 33:25 (18:9) Косово в дебюта на Йонка Генчева като селекционер на националния тим.

Мачът се игра в ДКС „Васил Левски" във Велико Търново. Преди срещата празвучаха двата химна, на трибуните бяха и президентът на БФХ Светломир Гоцов и ген. секретар Съби Дойчинов.

Двата отбора направиха много интересен мач с добри изпълнения, като гостенките от Косово оставиха приятни впечатления с игратаси. Йонка Генчева започна с шест етърки в стартовия състав плюсиграещата в Гърция Силвия Атанасова. Българките набързо дръпнаха с 3:0, а до 12-ата минута удвоиха този резултат - 6:2. Много силно пази Гери Александрова, а активни на двата фланга бяха Соня Богданова и силвия Атанасова. В средата на полувремето Богданова мина на дясното крило, а вляво се появи габровката Роксана Радева. В игра влезе и Тенгиз Куца от „Хасково", която с ред голове показа защо е голмайстор на шампионата. След 14:7 българките нанизаха 4 поредни гола, а почивката дойде при 18:9.

През втората част на вратата застана Деси Николова, в игра влезе и хасковлийката Дарина Панайотова, тимът бе вещо ръководен от капитанката Зоя Стефанова. В началото на полувремето дойде и най-големият аванс на нашите - 10 гола (25:15). После косоварките върнаха 4 поредни попадения, преди Стоилова, Семерджиева, Тенгиз Куца и Богданова да нанижат красиви попадения за крайното 33:25.

България: Гери Александрова, Силвия Атанасова 3, Соня Богданова 8, Александрина Бурнева 4, Зоя Стефанова 2, Мариана Семерджиева 5, Ина Стоилова 3, Десислава Николова, Роксана Радева 2, Дарина Панайотова, Тенгиз Куца 5, Присила Сиракова, Илона Иванова, Силвия Цветанова)

Днес (събота) от 11.00 часа е и вторият мач между двата отбора, съобщава sport-vt.com.