2. Други спортове
  3. Като домакин Сливен спечели 5 медала от Държавното по борба

Като домакин Сливен спечели 5 медала от Държавното по борба

С пет медала се поздравиха борците на АСК Сливен от Държавния шампионат в свободния стил за момчета.

В категория до 53 килограма Пресиян Михов спечели титлата. Сребърно отличие взеМихаил Георгиев при 47-килограмовите, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

От останалите им съотборници с бронзови медали се окичиха в кат. 42 кг - Мартин Гиров, кат. 59 кг - Димитър Караиванов, кат.73 кг – Момчил Колев.

Още няколко от сливенските борци се наредиха сред най-добрите в своите категории, като малшанс не им позволи да се качат на почетната стълбица на медалистите.

Специалните призове спечелиха Пресиян Михов -АСК "Сливен” за най-резултатен състезател и Микяй Наим - СКБ "Димитровград" за най-техничен борец.

Сливен бе домакин в два дни на шампионата. Участваха над 160 момчета от цялата страна.

С най-много титли се поздравиха представителите на Черноморец /Бургас/. Те са носители на три златни медала.С по две златни отличия са клубовете Берое, Димитровград и Стремци.