2. Други спортове
  3. Кирил Николов зае шесто място в дългата дисциплина на Евро'2010 в Приморско

Кирил Николов зае шесто място в дългата дисциплина на Евро'2010 в Приморско

Година, след като направи исторически пробив в родното ориентиране с 6-о място в спринта на Световното първенство в Унгария, Кирил Николов дублира своя успех на Европейското първенство в Приморско и то в най-трудната дисциплина Ц дългата дистанция.

"Дизелът", както е известно Николов, пробяга маршрута от 17,3 км за впечатляващото време от 1.11:09 часа и остави зад себе си именити бегачи като бронзовия медалист в същата дисциплина от последното Европейско първенство през 2008-а Емил Вингстед от Швеция, четирикратен първенец на континента в спринта (7-о място, 1.11:56) и новия шампион на средната дистанция от петък Валентин Новиков от Русия (10-о място, 113:50). Някои от величията в този спорт като французинът Тиери Жоржу, швейцарецът Матиас Мерц, руснакът Андрей Храмов не завършиха състезанието, а европейският шампион от последното пьрвенство през 2008-а. Андрей Цветков не стартира.

Успехът на българина е още е по-голям, като се има предвид цялостното му представяне досега Ц 9-о място вчера в средната дистанция и 12-о в спринта. Шампион стана Даниел Хубман от Швейцария, който има още едно злато в шафетата на това европейско. Сребърния медал спечели французинът Филип Адамски. Бронзовия медал завоюва шампиона в спринта на това първенство Фабиан Хертнер.

Швейцария може да ликува и за поредния триумф на Симоне Нигли, която след като вчера стигна най-високия връх в средната дистанция, днес го постигна и в дългата, която бе 11,3 км за жените. Това беше и последният състезателен ден от програмата на Европейското първенство по ориентиране в Приморско.