2. Други спортове
  3. Колоездене: Боби Иванов – трети на тура в Турция, облича бялата фланелка

Колоездене: Боби Иванов – трети на тура в Турция, облича бялата фланелка

Пореден добър успех постигна топколоездачът на пловдивския „Цар Симеон 1898” Борислав Иванов в първия състезателен етап от международния тур на шосе - „Обиколката на Тракия”

Пореден добър успех постигна топколоездачът на пловдивския „Цар Симеон 1898” Борислав Иванов в първия състезателен етап от международния тур на шосе - „Обиколката на Тракия”, съобщиха за Novsport.com от пресслужбата на колоездачния клуб. 21-годишният пловдивчанин доказа, че се намира в отлична спортна форма и финишира трети по трасето Текирдаг - Малкара- Хаираболу-Текирдаг. В рамките на месец и половина Боби Иванов спечели трето място в класика „Баня Лука- Белград” в Сърбия, а след това стана 4-ти на сред бегачите до 23 години на силния тур „Флаче дьо Суд” в Люксембург.

Сега по време на 164-километровия първи етап от „Обиколката на Тракия” Борето неотлъчно бе сред лидерите в колоната. Той успя да спечели една премия за активност, а на финала малко не му достигна да се придвижи и по-напред от третото място.
Иванов заслужено облече бялата фланелка за първо място сред състезателите до 23-годишна възраст.

Първи в този пробег е българин. Това е бившият състезател на „Цар Симеон 1898” - Стефан Христов, който от новия спортно-състезателен сезон заедно с Георги Георгиев карат за елитни турски тим „ЛАССА”.

Днес е втория състезателен ден от надпреварата. Колоната тръгва отново от Текирдаг към Мармара и прочутите местни курорти, през Чорлу, а финалът е пак в Текирдаг.

Дължината на този пробег е 114 километра. В него Стафан Христов и Боби Иванов ще се стремят да си запазят лидерските позиции и съответно жълтата и бялата фланелки.

Състезанието в Турция е много силно. То е от високата категория 2.2 и събра част от велоелита на Европа. Със свои представителни отбори ще участват отбори от Словения, Чехия, Германия, Турция, Хърватска, Сърбия и Холандия.

Надпреварата финишира на 31-ви. Тя ще премине в 4 състезателни дни и 5 етапа, и е част от календара на Международния колоездачен съюз.

Тази година състезанието в Турция е включено във веригата Юръп Тур. То носи точки за световната ранглиста при мъжете в класацията на международната федерация – U.С.I.