2. Други спортове
  3. Най-после - Марк Кавендиш!

Най-после - Марк Кавендиш!

Марк Кавендиш от състава на ЕйчТи Си Колумбия спечели петия етап от колоездачната обиколка на Франция, 187,5 км от Еперне до Монтаржи, изминавайки разстоянието за 4:30,50 часа.

Марк Кавендиш от състава на ЕйчТи Си Колумбия спечели петия етап от колоездачната обиколка на Франция, 187,5 км от Еперне до Монтаржи, изминавайки разстоянието за 4:30,50 часа.

Второто място остана за Жералд Циолек от Милрам, а трети както и вчера е Едвалд Боасон Хаген от Скай, и двамата със същото време.

И днешният етап беше в категорията "спринтьорски" и всички очакваха масов финал в края.

Още от самото начало напред избягаха Юрген Ван де Вале от КуикстепХосе Гутиерес от Йес Д'Епарн и Жюлиен Ел Фаре от Кофидис, които направиха разлика от близо осем минути.

Тя обаче почна да се топи веднага след двете леки височини в етапа и първият от общо трите премийни спринта на около 40 км от старта. Въпреки всичко преднина пред пелотона те имаха почти до края, когато спринтьорските отбори взеха нещата в свои ръце.

В последните метри Марк Рейншоу от ЕйчТиСи Колумбия изведе великолепно съотборника си и съименик Кавендиш и последният, който миналата година спечели цели шест етапа, включително и този на Шанс Елизе се изстреля напред и с повече от велосипед преднина спечели за първи път на този Тур.

На почетната стълбичка англичанинът изпусна емоциите си и се разплака. От него се очакваше далеч повече в равнинните етапи досега. Той веднъж падна на два километра преди финала, а вчера се предаде в последните метри.

В генералното класиране първи е Фабиан Канчелара от Саксобанк 22:59,45 часа. Втори е Геронт Томас от Скай, а трети е Кадел Евънс от БиЕмСи.

Утре пелотонът потегля за преход от 227,5 км от Монтаржи до Гоньон.

Източник: Нетинфо