2. Други спортове
  3. Опаковчиците взеха Супербоул XLV

Опаковчиците взеха Супербоул XLV

Грийн Бей Пакърс спечели Супербоул XLV, който се игра тази нощ на стадиона на Далас Каубойс в Арлингтън. „Опаковчиците” победиха с 31:25 над Питсбърг Стийлърс и попречиха на тима да завоюва рекорден седми Супербоул. За най-полезен в мача беше обявен куотърбекът на Грийн Бей Аарън Роджърс, който направи пасове за рекордните 304 ярда, в които и три тъчдауна. Най-голямото спортно събитие в Северна Америка стартира с некадърно зпълнение на американския химн от страна на поппевицата Кристина Агилера, чийто край бе приветстван с дълги овации заради започващия спектакъл.

Грийн Бей Пакърс спечели Супербоул XLV, който се игра тази нощ на стадиона на Далас Каубойс в Арлингтън.

„Опаковчиците” победиха с 31:25 над Питсбърг Стийлърс и попречиха на тима  да завоюва рекорден седми Супербоул. За най-полезен в мача беше обявен куотърбекът на Грийн Бей Аарън Роджърс, който направи пасове за рекордните 304 ярда, в които и три тъчдауна.
Най-голямото спортно събитие в Северна Америка стартира с некадърно изпълнение на американския химн от страна на поппевицата Кристина Агилера, чийто край бе приветстван с дълги овации заради започващия спектакъл.

Първата част бе заключена при резултат 14:0 за Грийн Бей. Куотърбекът на Пакърс Аарън Роджърс подаде на 29 ярда към Джорди Нелсън, след което Бен Рьотлисбергер допусна интересепшън, след което топката бе уловена от Ник Колинс в ендзоната на Стийлърс.
Кикърът на Питсбърг Шон Суишъм шутира от 33 ярда за първите три пункта на фаворитите, а малко преди края й Хайнс Уорд добави още шест точки (и една от Суишъм) за общо десетте на “миньорите” до почивката.

Преди тъчдауна обаче такъв имаше и за Пакърс. 21 ярдов пас на Роджърс намери Грег Дженингс, който реализира.
Третата четвърт завърши с един тъчдаун на Рашард Менденхол след самостоятелен осемярдов спринт, след който резултатът беше намален на 21:17 за Пакърс.

В последните 15 минути бъдещите победители не допуснаха изненада и с един тъчдаун отново на Дженингс с 23 ярдов фийдгол на Мейсън Крозби оформиха актива си от 31 точки.

Силите на “миньорите” стигнаха само до тъчдаун на Майк Уолъс след 25 ярдов пас на Рьотлисбергер.
Аарън Роджърс беше обявен за MVP на мача. Той даде пасове за общо 304 ярда и успя в 24 от 39 опита за подаване. Бен Рьотлисбергер направи два тъчдауна, подаде 25 пъти от 40 опита, хвърли на 263 ярда, но допусна и два интерсепшъна. Любопитно е, че ако този в първата част го нямаше, Питсбърг щяха да са победители в мача.

Успехът е четвърти за Грий Бей Пакърс, които са шампиони през 1966, 1977 (първите два Супербоула в историята), 1996 и сега. Те имат и загубен финал през 1997 г.

Питсбърг имат шест успеха (рекорд) и два загубени финала. Те можеха да се изравнят по титли за века с Ню Инглънд Пейтриътс, които имат три.