2. Други спортове
  3. Поражение за сестри Стоеви на старта в Бирмингам

Поражение за сестри Стоеви на старта в Бирмингам

Българките отново показаха класата си срещу №2 в световната ранглиста и малко не им достигна

Габриела Стоева и Стефани Стоева изиграха страхотен мач, но загубиха драматично в първия кръг на силния турнир по бадминтон от сериите "World Tour Super 1000" в Бирмингам (Англия) с награден фонд 1 000 000 щатски долара, съобщиха от Българската федерация по бадминтон.

Българките отново показаха класата си срещу №2 в световната ранглиста и в схемата Со Хе Ли и Сън Чан Шин ( Република Корея) и малко не им достигна, за да спечелят. Сестрите загубиха мача с 21:16, 21:23, 21:23 за 82 минути игра.

Габриела и Стефани Стоеви взеха първия гейм след силна игра в края. Във втората част те имаха аванс от 21:20 и възможност да затворят мача, но корейките спечелиха три поредни точки и изравниха. Третата част беше изключително равностойна и се игра точка за точка. След 21:21 Ли и Шин спечелиха две поредни разигравания и стигнаха до успеха.

В интервю след срещата родните състезателки споделиха, че жребият на надпреварата поставя повечето от силните опонентки в техния поток, което сериозно затруднява задачата им.

Бургас приема Европейски фестивал по гимнастика "Golden Age Gym Festival 2024"